ru ua

Виборці, що невизначилися, віддадуть свої голоси за "Блок Порошенко" і Радикальну партію, - політолог

Велика кількість виборців, що невизначилися (15-20% від загального числа) пов'язана з істотним переформатуванням електорального поля України. Про це повідомив політолог Володимир Фесенко.

Він зазначив, що раніше в політичному житті країни домінували Партія регіонів і "Батьківщина", які понесли значні електоральні втрати.

"Події останнього року вивели в політичні лідери нові партії, які стрімко набирають популярність. Для багатьох виборців зміна політичних уподобань стало тривалим процесом, а виборча кампанія триває досить обмежений проміжок часу, фактично агітація почалася в кінці вересня. Тому до 20% виборців будуть визначатися зі своїм вибором в останній тиждень перед виборами, або навіть на виборчих дільницях", - підкреслив Фесенко.

За його словами, політичні симпатії невизначених не будуть розподілятися пропорційно між популярними партіями. "Практика показує, що значна частина "вибору останнього дня" йде до лідера виборчої кампанії, в даному випадку - до "Блоку Петра Порошенка". Людям подобається робити ставку на лідера, це психологічно дозволяє їм розділити перемогу з відповідною партією. Другим лідером виборчих перегонів залишається Радикальна партія Олега Ляшка. Виборці, що коливаються, схильні вибирати яскравого лідера, який пропонує прості і нестандартні гасла", - додав Фесенко.

Політолог зазначив, що "Блок Порошенко" і Радикальна партія продовжують залишатися лідерами виборів, тому що є два основні тренди сучасного суспільства - це відповідно запит на мир і стабільність, і, з іншого боку - запит на швидкі радикальні реформи і зміни.