НБУ пом'якшив валютні обмеження для банків та їх клієнтів

НовиниФінанси    22.11.2016 - 16:36
Фото: НБУ продовжує валютну лібералізацію
Фото: НБУ продовжує валютну лібералізацію

Обмеження зняті в рамках лібералізації валютного ринку

Національний банк України пом'якшив тимчасові обмеження на валютному ринку для банків та їх клієнтів. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Зокрема, тепер уповноважені банки можуть здійснювати на фондових біржах власні операції з похідними фінансовими інструментами (деривативами), базовим активом яких є іноземна валюта або її курс.

Крім того, банки-учасники міжнародних платіжних систем можуть купувати і перераховувати інвалюту на підставі індивідуальних ліцензій НБУ, але тільки в тому випадку, якщо метою є розміщення гарантійного депозиту в іноземній валюті на рахунках міжнародних платіжних систем за межами України.

Також НБУ встановив єдиний для всіх банків термін приведення загальної довгої відкритої валютної позиції у відповідність зі значенням встановленого ліміту. Відтепер, банки отримають можливість реалізовувати такий план заходів до 1 січня 2019 року.

І, нарешті, Нацбанксрозширил можливості для клієнтів банків-резидентів купувати валюту на міжбанківському ринку.

На думку правління НБУ, ці послаблення не завадять позитивним тенденціям на валютному ринку, які в цілому, за винятком короткочасних періодів турбулентності, спостерігаються з кінця вересня завдяки сприятливим зовнішньоекономічним умовам.

Нагадаємо, НБУ пояснив причини коливань на валютному ринку.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
НБУ підвищив курс золота до 313,08 тис. гривень за 10 унцій Власник "Михайлівського" заявив, що замглави НБУ Рожкова змушувала його продати банк Кауфману
On Top