НБУ пояснив причини коливань на валютному ринку

НовиниФінанси    14.11.2016 - 16:29
Фото: Сергій Пономаренко
Фото: Сергій Пономаренко

Нацбанк прогнозує стабілізацію ситуації найближчим часом

Ситуація на міжбанківському валютному ринку залишається стабільною, завдяки значним надходженням експортної виручки від експорту зерна та олії з середини вересня. Про це написав директор департаменту відкритих ринків Національного банку України Сергій Пономаренко на сторінці НБУ в Facebook.

Він повідомив, що регулятор розраховує, що цей фактор продовжить визначати стан міжбанківського валютного ринку України до кінця поточного року.

Також Пономаренко розповів, які фактори можуть надати короткострокове вплив на стан валютного ринку. Серед них чиновник виділив зниження надходжень валютної виручки у зв'язку з вихідними днями в США і загострення політичної напруженості.

"По-перше, робочий день в Україні 11 листопада збігається зі святковим вихідним днем в США. У такі періоди надходження валютної виручки на рахунки українських банків традиційно скорочується, і, як наслідок, протягом наступних одного-двох днів спостерігається надлишковий попит на валюту. По-друге, загострення політичної напруженості протягом останнього тижня призвело до посилення психологічного тиску на валютний ринок", - сказав Пономаренко.

За його словами, Нацбанк очікує, що ці фактори будуть мати нетривалий вплив і не призведуть до волатильності гривні, несумісною з досягнення інфляційних цілей (12% +/- 3 п. п. на 2016 рік і 8% +/- 2 п. п. на 2017 рік ).

 

#commentary Коментар директора департаменту відкритих ринків Національного банку України Сергія Пономаренка щодо ситуації...

Опубліковано Національний банк України 14 листопад 2016 р.

Нагадаємо, раніше в НБУ розповіли, як перемога Трампа вплине на валютний ринок.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся