У НАТО підтвердили готовність до співпраці з Україною щодо кібербезпеки

У НАТО підтвердили готовність до співпраці з Україною щодо кібербезпеки
Фото: Оксана Юринець (Віталій Носач/РБК-Україна)

У Раді заявили, що альянс готовий фінансувати протидію кіберзагрозам в Україні

У штаб-квартирі НАТО підтвердили свою готовність активно співпрацювати з Україною для протидії кіберзагрозам напередодні виборів 2019. Про це повідомила голова постійної делегації у Парламентській асамблеї НАТО, народний депутат Оксана Юринець під час круглого столу "Інформаційна та кібербезпека в контексті євроатлантичної інтеграції", передає кореспондент РБК-Україна.

За її словами, партнери по НАТО демонструють абсолютне розуміння небезпеки втручань у виборчий процес в Україні.

"Дуже важливо, що сьогодні розуміння гібридної загрози кібератаки, яка може бути здійснена у ключовому 2019 році - є. На засіданні "Україна-НАТО" наша делегація наголосила, якими важливими будуть ці етапи весни і осені в Україні. І наші партнери дуже добре це розуміють.  Абсолютне розуміння небезпеки втручань у виборчий процес є з боку НАТО і готовність фінансування", - повідомила Юринець.

За її словами, співпраця у напрямку протидії кіберзагрозам особливо важлива у 2019 році під час виборів.

"Що і спонукало нас звернутися за конкретною допомогою. А саме співпраця ЦВК, модернізація списку виборців, а так само співпраця з СБУ, яка би дала можливість швидко на це реагувати. Сьогодні з румунськими експертами ми маємо чіткий план, як це буде відбуватись. Наші колеги в штаб-квартирі НАТО так само про це підтвердили і абсолютно виказують можливість і спроможність щодо конкретної співпраці в цьому році", - додала парламентар.

Нардеп наголошує, що співпраця України з НАТО в напрямку кіберзахисту ведеться з 2014 року.

"Що стосується кіберзахисту, у нас є така співпраця з 2014 року. Саме через трастові фонди Північноатлантичного альянсу. Станом на сьогодні реалізовано приблизно 1 мільйон 65 тисяч євро... Провідною країною є Румунія. Іншими  країнами-контриб'юторами є Албанія, Естонія, Угорщина, Італія, Португалія, Туреччина та США", - додала Юринець.

"Це створення центру реагування на кіберінциденти, надання обладнання для лабораторій з розслідування кібератак, тренування та дорадча допомога. Все це ведеться з 2014 року, але особливо необхідним та активним це буде в цьому році", - зазначила депутат ВР.

Нагадаємо, раніше глава кіберполіції Сергій Демедюк заявив, що перед виборами 2019 в Україні кількість хакерських атак і фейків зросла в рази.

Як писало РБК-Україна раніше, глава МЗС України Павло Клімкін заявив, що Росія намагається вплинути на вибори 2019, здійснюючи кібератаки на міністерські комп'ютерні мережі та ЦВК кожні 40 секунд.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся