"Нафтогаз" знову відмовив "Укрнафті" в покупці нафти і газового конденсату

"Нафтогаз" знову відмовив "Укрнафті" в покупці нафти і газового конденсату
Фото: вивіска на будівлі ПАТ "Укрнафта" (Владислав Мусієнко / УНІАН)

Ситуація щодо реалізації нафти залишається напруженою

НАК "Нафтогаз України" знову відмовив ПАТ "Укрнафта" в покупці нафти і газового конденсату власного видобутку, що не були реалізовані на грудневому аукціоні. Про це РБК-Україна повідомили в уряді.

За словами співрозмовника, з початку листопада "Укрнафта" вже зверталася до "Нафтогазу" з пропозицією викупити нереалізований обсяг нафти і газового конденсату. Нафтовидобувачі обгрунтовували свою вимогу постановою Кабміну від жовтня 2014 року, згідно з яким, у разі якщо "Укрнафта" протягом основного і додаткового аукціонів не може реалізувати свою продукцію, то вона зобов'язана продати її "Нафтогазу" за стартовою ціною.

Варто зазначити, раніше "Нафтогаз" неодноразово відмовляв в покупці нафти і газового конденсату, посилаючись на невигідні параметри цінової пропозиції.

Крім цього, як зазначив співрозмовник, такий викуп можливий після перегляду фінансового плану компанії і вдосконалення процедури ціноутворення на нафту і газовий конденсат власного видобутку на аукціонах.

Раніше з пропозицією змінити механізм утворення ціни біржових аукціонів з продажу нафти, газового конденсату та скрапленого газу виступало Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ).

У 2017 році "Укртатнафта", традиційно переробляючи нафту українського виробництва, збільшила прийом азербайджанської нафти через більш привабливу цінову пропозицію.

Як зазначив співрозмовник, ситуація щодо реалізації нафти залишається напруженою, на аукціоні з продажу нафти сирої і газового конденсату від 14.12.17, який аукціонним комітетом був визнаний за всіма лотами таким, що не відбувся, не було реалізовано 334,49 тис. тонн нафти на суму 4,978 млрд грн і 2,0 тис. тонн газового конденсату на суму 30 млн грн.

Нагадаємо, з 21 по 26 грудня "Нафтогаз" погасив облігації на 4,8 млрд гривень.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся