ua en ru

У спостерігачів СММ ОБСЄ на Донбасі вимагали паспорти й особисті дані, - звіт

У спостерігачів СММ ОБСЄ на Донбасі вимагали паспорти й особисті дані, - звіт Фото: СММ ОБСЄ

Вимагали особисту інформацію і бойовики, і представники української армії

У неділю, 23 квітня 2017 року, у представників Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки і співпраці у Європі на Донбасі вимагали особисту інформацію і бойовики, і представники української армії. Про це свідчить звіт СММ ОБСЄ за 23 квітня.

"23 квітня на блокпості ЗСУ в підконтрольному урядові с. Старий Айдар (20 км на північний захід від Луганська) двоє військовослужбовців (один озброєний, один неозброєний) підійшли до патруля місії та заговорили зі спостерігачами в агресивній формі, вимагаючи надання особистої інформації. Вони також вимагали, щоб члени патруля СММ вийшли з їхніх автомобілів", - наголошується у звіті.

Зазначається, що обоє військових скоріш за все перебували у стані алкогольного сп’яніння. Спостерігачі не виконали цих вимог, а через 10 хвилин їм дозволили проїхати. СММ поінформувала про це командира блокпоста, а також СЦКК.

При цьому у підконтрольному бойовикам селі Дякове (70 км від Луганська) двоє озброєних членів "Луганської народної республіки" зупинили патруль місії і розпитували про мету візиту спостерігачів у прикордонний район. Вони також записали імена та прізвища членів патруля СММ і номерні знаки автомобіля. Через 10 хвилин прибули ще двоє озброєних членів ЛНР, які наполягали на супроводі СММ протягом усього патрулювання до пункту пропуску та прилеглого району.

Крім того, на блокпосту у підконтрольній бойовикам Горлівці (39 км від Донецька) озброєні члени "Донецької народної республіки" вимагали, щоб їм показали національні паспорти співробітників СММ. Спостерігачі відмовилися і показали службові посвідчення СММ. За 19 хвилин місії дозволили проїхати. Про це місія не інформувала СЦКК.

Повідомляється також, що 21, 22 і 23 квітня у підконтрольному бойовикам Петрівському озброєні члени ДНР наполягли на супроводі спостерігачів місії до місця, де встановлена камера СММ, та/або своїй присутності там.

22 і 23 квітня поблизу Станиці Луганської, Катеринівки та Щастя українські офіцери повідомили СММ ОБСЄ, що неможливо гарантувати безпеку через імовірність мін, а бойовики з тих же причин не пустили місію до Золотого та Петрівського.

Нагадаємо, патрулі спеціальної моніторингової місії ОБСЄ частково відновлять свою роботу з обох сторін лінії розмежування в Донбасі у вівторок, 25 квітня.