ua en ru

МВФ планує продовжити переговори про співпрацю з Україною в середині грудня

Міжнародний валютний фонд (МВФ) планує продовжити переговори про співпрацю з Україною в середині грудня. Про це сьогодні на брифінгу заявив офіційний представник МВФ Джеррі Райс, повідомляє прес-служба МВФ.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) планує продовжити переговори про співпрацю з Україною в середині грудня. Про це сьогодні на брифінгу заявив офіційний представник МВФ Джеррі Райс, повідомляє прес-служба МВФ.

"Ми пропонуємо небагато. Але що я хочу сказати після обговорень цієї місії, яка була в другій половині жовтня - обговорення між представниками та українською владою продовжаться для забезпечення заходів, спрямованих на зміни в Україні. І ще інформація для вас: наша виконавча рада буде зустрічатися, щоб обговорити IV статтю консультацій, що заплановано на середину грудня", - заявив Райс.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Україна очікує на більш гнучку позицію МВФ з питання надання кредиту.

Як відомо, МВФ для відновлення співпраці вимагає, щоб дефіцит бюджету (без урахування дефіциту НАК "Нафтогаз") не перевищив 2% ВВП у нинішньому і 1,9 % - у наступному році. Відповідно до закону України про державний бюджет на 2013 р., дефіцит держбюджету планується на рівні 50 млрд 432 млн грн, що становить 3,2% ВВП.

Раніше повідомлялося, що однією із ключових умов для отримання Україною фінансової допомоги МВФ є підвищення тарифів на газ для населення. Це один із ключових елементів оздоровлення державних фінансів, стан яких експерти МВФ оцінюють з урахуванням і фінансового стану НАК "Нафтогаз України" (а також обсягів держгарантій, які пропонується обмежити 8 млрд грн). Згідно з розрахунками МВФ, щорічно Україна витрачає на субсидії до 5% ВВП країни.

Після схвалення програми stand-by влітку 2010 р. Україна отримала від МВФ перший транш у розмірі 1,89 млрд дол. У грудні 2010 р. був виділений другий транш у розмірі близько 1,5 млрд дол. Після чого виділення коштів за програмою було заморожено через невиконання Україною ряду взятих на себе зобов'язань, зокрема щодо підвищення тарифів на газ і теплопостачання для населення.

Нагадаємо, керівником місії МВФ в Україні в червні ц.р. був призначений Микола Георгієв замість Кріса Джарвіса.

Відновлення співпраці з МВФ є ключовим для України, оскільки кошти фонду залишаються єдиним великим джерелом поповнення золотовалютних резервів України, а також сприяє доступу до зовнішніх позик на світовому ринку позикового капіталу. Крім того, відновлення співпраці з МВФ стане сигналом до відновлення співпраці з Євросоюзом за програмою надання фінансової допомоги Україні в обсязі 610 млн євро.

Зазначимо, постійний представник МВФ в Україні Жером Ваше заявляв, що місія МВФ під керівництвом Миколи Георгієва відвідувала Україну в період з 17 по 29 жовтня для проведення дискусій в рамках консультацій за статтею IV угоди з МВФ за 2013 р. (в рамках наглядової діяльності) з Україною, а також здійснення пост-програмного моніторингу.