ua en ru

МВФ дав новий прогноз зростання глобальної економіки на 2018-2019 рік

МВФ дав новий прогноз зростання глобальної економіки на 2018-2019 рік Фото: Крістін Лагард (фото з відкритих джерел)

Ризики для торгових спорів, монетарної політики і технологічних змін посилилися

Міжнародний валютний фонд очікує зростання світової економіки на рівні 3,9% в 2018-2019 роках. Про це повідомила директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард, передає Reuters.

За її словами, незважаючи на те, що глобальна економіка демонструє стійке зростання, посилилися ризики торговельних спорів, нормалізації монетарної політики і технологічних змін, оскільки відбулися зміни економічного ландшафту".

Глава МВФ сказала, що країни Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН) готуються до підвищення процентних ставок в економічно розвинених державах, таких як США і країни Європи, але попередила, що регуляторам потрібно пильно стежити за впливом цього чинника на фінансову стабільність і нестійкі потоки капіталу.

"Ми знаємо, що це матиме вплив на інші регіони світу, - сказала Лагард. - Залишається неясним, наскільки ці зміни вплинуть на інші країни, компанії, робочі місця і доходи".

Країни АСЕАН повинні використовувати нові моделі зростання, приділяючи більше уваги внутрішньому попиту, регіональної торгівлі та економічної диверсифікації, і готуватися до технологічних змін, таким як розширення автоматизації виробництва, розвиток штучного інтелекту, біотехнології, поява нових фінансових технологій і цифрових валют.

Враховуючи, що ці зміни можуть призвести до скорочення деяких робочих місць, країнам необхідно приймати заходи для професійної підготовки працівників до використання нових технологій.

"Багато робочі місця, так чи інакше, будуть порушені цим процесом. Деякі з них зникнуть, ще більше будуть порушені автоматизацією. Тому нам потрібно думати про майбутнє у сфері праці", - сказала Лагард, додавши, що єдиного підходу не існує і багато країн повинні вибрати свій власний шлях.

Нагадаємо, раніше Лагард заявила про те, що вона не вважає останні коливання на світових ринках приводом для занепокоєння.

Йдеться про різке падіння основних світових фондових індексів протягом лютого.

Тоді основні біржові індекси впали двічі протягом 1,5 тижнів.