Москалькова розповіла про зустріч з захопленими РФ українськими моряками

Москалькова розповіла про зустріч з захопленими РФ українськими моряками
Фото: Тетяна Москалькова (з відкритих джерел)

За її словами, "українські моряки не усвідомлювали, що порушують кордон РФ"

Уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова заявила, що захоплені Росією українські моряки "не усвідомлювали, що порушують російський кордон". Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на росЗМІ.

За її словами, українські моряки "не розуміли про можливі наслідки".

"Вони самі, двоє з трьох, сказали: "Навіть не знаю, як так вийшло". Один сказав: "Я ж простий моряк, куди сказали плисти, туди і плив. Я ж з усіма в команді". Але видно було по інтонації його і досада, що він потрапив у це положення, і переживання, і те, що до кінця - ось двоє з них точно - не розуміли про можливі наслідки, і взагалі, що вони порушують кордон", - сказала Москалькова.

Москалькова висловила впевненість, що всі троє захоплених українських моряків утримуються під вартою в рамках норм міжнародного і російського права.

"Ні за російським законодавством, ні з нормами міжнародного законодавства не порушені їх права на порядок і умови їх утримання під вартою і надання медичної допомоги", - сказала вона.

Також вона розповіла, що кожен з трьох поранених моряків перебуває в медичній палаті: двоє перебувають у двомісній і один - у тримісній.

З ними містяться інші підозрювані. Москалькова зазначила, що "кожен моряк отримав листа з дому за допомогою сервісу електронних листів ФСВП". Стан здоров'я моряків оцінюється лікарями як нетяжкий, додала вона.

Нагадаємо, Москолькова раніше заявляла, що поранені при захопленні кораблів у Керченській протоці українські моряки не скаржаться на умови утримання в медичній частині СІЗО "Матроська Тиша" в Москві.

Раніше повідомлялося, що Росія надала графік візитів консулів до українських моряків. Зокрема, з пораненими моряками зустрічі будуть проводитися щодня. До цього спецпредставник Державного департаменту США Курт Волкер заявив, що Росія повинна повернути українських моряків до Різдва.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся