ru ua

Морська бурова вишка для "Чорноморнафтогазу" спущена на воду в Греції

Нова високотехнологічна самопідйомна бурова установка (СПБУ) "Незалежність" була спущена на воду в грецькому порту Кавала. На цьому тижні СПБУ почне проходити протоку Босфор, після чого відправиться в турецький порт Гіресун для монтажу обладнання, а потім - на українську базу буріння в Чорному морі для дооблаштування. Після цього установку відбуксують на Одеське родовище, де з її допомогою продовжиться буріння експлуатаційних газових свердловин на українському шельфі, повідомляє прес-служба ДАТ "Чорноморнафтогаз".

Шлях СПБУ з Сінгапуру до Чорного моря зайняв більше півтори місяця і склав понад 11 тисяч миль. СПБУ "Незалежність" пройшла через Індійський і Атлантичний океани, Яванець, Середземне, Егейське і Мармурове моря. Більшу частину шляху СПБУ подолала на напівзаглибному судні Xiang Yun Kou, зазначають в ДАТ.

"Вивантаження самопідйомної плавучої бурової установки "Незалежність" біля берегів Греції зайняла два дні і пройшла успішно: судно опустилося у воду, залишивши на плаву бурову установку вагою близько 16 тисяч тонн. Слідом - два портові буксири відвели її від судна, над яким вона перебувала, а спеціалізоване судно "Магнус" взяло СПБУ на буксир", - йдеться в повідомленні "Чорноморнафтогазу".

3 жовтня планується операція з транспортування СПБУ "Незалежність" через протоку Босфор. Для здійснення проходу під двома мостами протоки ще на судноверфі виробника, як і у випадку з СПБУ "Петро Годованець", на буровій установці демонтували частини трьох опорних колон і бурової вишки. Їх доставлять в Чорне море частково на СПБУ і напівзаглибному судні, яке транспортувало бурову установку з Сінгапуру. Після закінчення багатогодинної операції по проходу протоки спеціалізоване судно, що буксирує СПБУ, візьме курс на турецький порт Гіресун. Там проведуть монтаж, обладнання, випробування та пусконалагоджувальні роботи. Після чого СПБУ "Незалежність" відбуксують на базу буріння та облаштування для фінальної підготовки до буріння і далі - на платформу БК-2 Одеського родовища газу, будівництво якої "Чорноморнафтогаз" зараз веде. Планується, що на точку буріння друга СПБУ "Чорноморнафтогазу" встане до кінця року.

Відзначимо, з можливостями і роботою нових самопідйомних плавучих бурових установок "Петро Годованець" і "Незалежність" "Чорноморнафтогаз" безпосередньо пов'язує плани зі збільшення видобутку природного газу на шельфі Чорного і Азовського морів і зниження залежності України від імпортних енергоносіїв.

Перший етап їх роботи - участь в облаштуванні Одеського і Безіменного родовищ. Передбачається, що використання СПБУ (СПБУ "Петро Годованець" з червня веде експлуатаційне буріння на платформі БК-1 Одеського родовища) дозволить добути з родовищ в 2013 р. більше 600 млн куб. м газу, а з 2014 р. - вийти на рівень річного видобутку на промислах понад мільярд кубометрів.

Читайте також: "Чорноморнафтогаз" розпочав експлуатацію Одеського родовища природного газу