Світові ціни на пшеницю можуть бути стримані відновленням експорту в Україну, - експерти

Четвер 19 травня 2011 14:51

Світові ціни на пшеницю можуть бути стримані відновленням експорту в Україну та Росії. Про це пише Bloomberg, посилаючись на думку експертів.
При цьому наголошується, що в Росії до цих пір, після минулорічної посухи, діє заборона на експорт зернових. В Україні квоти на експорт діють до липня 2011 р., при цьому квоти на експорт кукурудзи вже скасовані. Крім того, нещодавно прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що квоти на експорт зернових можуть бути скасовані і до кінця 2010-2011 маркетингового року. Замість квот України ввела мито на експорт зерна в 9-14% до 2012 р.
Як пише агентство, врожай пшениці в Європі, який становить п'яту частину світового виробництва, знаходиться під загрозою через посушливі умови у Великобританії, Франції та Німеччини в останні 36 років.
Зменшення врожаю м'якої пшениці найбільшого виробника Євросоюзу, Франції, очікується на рівні 12%, Німеччини - на 7,2%. На тлі цих новин ціни на пшеницю підскочили на 4,5% - до максимального рівня з 14 лютого.
Менший, ніж очікувалося, урожай може ще підвищити ціни на пшеницю, які за рік вже виросли на 59% після того, як сільське господарство постраждало від повеней в Канаді та посухи в Росії та України. У цьому році з посухою зіткнувся Китай, в той час, як в США встановилася посушлива погода в одних областях і надто дощова в інших. У зв'язку з такими обставинами, міністерство сільського господарства США (USDA) прогнозує друге поспіль річне зменшення світових запасів.
На цьому тлі ситуація з врожаєм в Україні виглядає оптимістично: за даними моніторингу сільськогосподарських ресурсів Євросоюзу (MARS), врожайність пшениці в Україні в 2011 р. може на 0,3% перевищити середнє значення за 5 років і скласти 2,9 тонн з гектара. За даними USDA, обсяг виробництва пшениці в Україні в 2011-2012 маркетинговому році може склав 19,6 млн т, що на 16% більше врожаю в 16845 тисяч т, очікуваного в цьому році. Експорт пшениці з України Міністерство с/г США очікує в 2011-2012 маркетинговому році на рівні 8,5 млн тонн, проти 3,5 млн тонн у попередньому періоді.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся