ua ru

Мінрегіон планує підняти тарифи на утилізацію та переробку побутових відходів

Мінрегіон планує підняти тарифи на утилізацію та переробку побутових відходів Фото (Geografica): сміттєві пейзажі України

Ринок послуг з переробки та захоронення побутових відходів потребує демонополізації

Україні, щоб наблизитися до європейських стандартів поводження з побутовими відходами, необхідно прийняти ряд законопроектів і удосконалити існуючу систему. Про це сказав начальник управління благоустрою територій та комунального обслуговування Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Максим Барінов під час доповіді на міжнародній конференції "Дорожня карта для України у сфері поводження з відходами та електронного урядування", повідомили у прес-службі Мінрегіону.

За словами Барінова, сьогодні органи місцевого самоврядування позбавлені можливості встановлювати тарифи на послуги щодо поводження з побутовими відходами, що призвело до нестабільності на ринку послуг, а також паралізувало роботу підприємств з переробки та захоронення побутових відходів.

"Змінити цю ситуацію і "розблокувати" ринок можливо шляхом демонополізації ринку послуг з переробки та захоронення побутових відходів шляхом передачі повноважень органам місцевого самоврядування та встановлення економічно обґрунтованих тарифів на ці послуги. А також запровадження принципу укладення договорів між учасниками ринку. Це дозволить органам місцевого самоврядування контролювати виконання законодавства у цій сфері", - зазначив Барінов.

Мінрегіон планує підняти тарифи на утилізацію та переробку побутових відходів

Сприяти таким перетворенням, на його думку, має прийняття розробленого Мінрегіоном законопроекту №1742 від 14 січня 2015 р. "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері поводження з побутовими відходами".

"Як наслідок, ми зможемо залучити міжнародну допомогу, пільгові кредити міжнародних банківських установ та інвестиції для впровадження роздільного збору побутових відходів і взагалі зменшити їх кількість", - додав Барінов.

Мінрегіон планує підняти тарифи на утилізацію та переробку побутових відходів

Ще одним кроком на шляху змін в галузі може стати прийняття законопроекту "Про упаковку та відходи упаковки". "Виробники товарів в упаковці не мають законодавчої бази щодо виконання європейського принципу "розширеної відповідальності виробника". Тому прийняття цього законопроекту дасть можливість спрямувати кошти виробників товарів в упаковці до сфери поводження з побутовими відходами і залучить до активної співпраці органи місцевого самоврядування, а також прискорить впровадження новітніх технологій", - вважає представник Мінрегіону.

За словами начальника управління благоустрою територій та комунального обслуговування, об'єднання фінансових та адміністративних ресурсів громад також дасть поштовх для будівництва полігонів, міжмуніципальних центрів та інших об'єктів поводження з побутовими відходами у відповідності до європейських стандартів. "Зараз з німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) розробляється техніко-економічне обґрунтування створення міжмуніципальних полігонів з одночасним закриттям і рекультивацією старих звалищ", - наголосив Барінов.

Мінрегіон планує підняти тарифи на утилізацію та переробку побутових відходів

Нагадаємо, за даними екологів, щороку кількість відходів в Україні зростає на 500 млн тонн.

Як повідомлялося, 8 травня в Україні опубліковано закон про утилізацію відходів тваринного походження.

Раніше Мінекології заявляло про розробку кодексу поводження з відходами, а також ініціювало перевірки підприємств утилізації відходів.