Міноборони з 147,4 млн грн благодійної допомоги на потреби армії витратило лише 56,3%, - звіт ТСК

Міністерство оборони України станом на 10 вересня 2014 р. з 147,4 млн грн благодійної допомоги, зібраної громадянами України на потреби Збройних сил України, витратило лише 56,3% (83,1 млн грн).

Міністерство оборони України станом на 10 вересня 2014 р. з 147,4 млн грн благодійної допомоги, зібраної громадянами України на потреби Збройних сил України, витратило лише 56,3% (83,1 млн грн). Про це йдеться у проекті постанови № 5075 про звіт тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань перевірки використання коштів, перерахованих громадянами України на підтримку Збройних сил України та інших військових формувань, текст якого розміщений на сайті парламенту.

У звіті сказано, що всього у 2014 р. на потреби всіх силових структур та інших державних органів влади, залучених до проведення АТО, з держбюджету було виділено: з загального фонду( 3 стаття) - 40 млрд 451 млн грн., з резервного фонду - 18 млрд 287 млн грн зі спеціального фонду - 4 млрд 999 млн грн.

Відповідно до довідки, наданої до ТСК заступником директора департаменту фінансів щодо стану фінансування та використання коштів Міністерства оборони України у 2014 р., станом на 10 вересня ц.р. всього з 27 млрд грн призначених на Міністерство оборони на 2014 р., Міноборони отримало майже 65% призначених коштів - тобто 17 млрд 547 млн грн, використано із цих коштів лише - 12 млрд 145 млн грн, що становить близько 69,2% з отриманих коштів.

Відповідно до інформації, наданої Держказначейством, станом на 11 вересня використано лише 62% благодійних внесків, які надійшли на рахунки Міністерства оборони України, Адміністрації Державної прикордонної служби України та військової частини 3027 (Національна гвардія).

"Отримані дані свідчать про те, що найбільш оперативно використовує благодійні внески Державна прикордонна служба, яка витратила на матеріально-технічне забезпечення отримані ресурси майже в повному обсязі - 99,6%, в той час як Нацгвардією використано 73,2% отриманих коштів. Інформація щодо використання благодійних внесків Міністерством оборони надана Держказначейством дещо відрізняється від інформації, наданої Міноборони", - йдеться у звіті ТСК.

Як зазначається, за інформаціє Держказначейства, Міноборони отримало майже 155 млн грн та використало 61,4% з цієї суми. В той час відповідно довідки Міноборони, з 147,4 млн грн благодійної допомоги, зібраної громадянами України, Міноборони станом на 10 вересня витратило 83,1 млн, що становить 56,3%.

"Основну частку витрачених коштів - 72,3 млн грн було використано на закупівлю речового забезпечення, 8,2 млн грн на медичні послуги, 1,4 млн грн. на забезпечення зв'язком та 1,2 млн грн - на топографічне забезпечення. Ще на 57,2 млн грн отриманої благодійної допомоги підписані контракти та очікується постачання замовлених товарів", - йдеться у звіті.

Окрім того, у Держбюджеті було збільшено обсяги їх фінансування за рахунок виділення коштів з резервного фонду. Зокрема, на Міноборони на сьогодні має отримати з резервного фонду Держбюджету 6,94 млрд грн.

Згідно з інформацією Держказначейства , з отриманих Міноборони 6, 94 млрд грн станом на 10 вересня витрачено лише 3,05 млрд грн (тобто 44%)."Що свідчить про неефективне використання наявних ресурсів, необхідних для вирішення існуючих проблем", - йдеться у документі.

Як зазначається, найнижчий рівень використання коштів за бюджетною програмою "Проведення невідкладних заходів щодо забезпечення національної безпеки": з виділених 5,88 млрд грн Міноборони використало лише 2,08 млрд, тобто 35,4%.
Як повідомляється, звіт ТСК прийнятий на засідання комісії 15 вересня 2014 р. за участі 9 членів ТСК "За" проголосували 8 нардепів, проти - 0, утримався - 1 (В.О.Немілостівий).

У своєму звіті ТСК рекомендувала в десятиденний термін надати Верховній Раді України інформацію про хід розслідування кримінальних справ за фактом зловживань із проведенням закупівель в силових структурах, зокрема в Міноборони та Держприкордонслужби.

Також ТСК рекомендує Раді терміново створити ТСК для розслідування зловживань в сфері торгівлі військовою технікою, озброєннями та майном армії за період 2000- 2014 рр. Відповідний проект постанови № 5077 вже зареєстрований у парламенті .

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся