ru ua

Міністр оборони США: Пропозиції по Ірану - не сигнал тривоги.

Міністр оборони США Роберт Гейтс повідомив, що в січні надіслав радникам Президента Барака Обами з національної безпеки меморандум щодо Ірану. У заяві, оприлюдненій канцелярією Гейтса в неділю, мовиться, що в документі запропоновано конкретні кроки для продовження дискусії, а також політичні заходи, передає "Радіо "Свобода".

Міністр Р.Гейтс назвав невірною оцінку газети New York Times, яка в суботу написала, що меморандум було сприйнято Білим домом як тривожний сигнал через відсутність у США ефективної стратегії стосовно Ірану.

В неділю ж голова Об'єднаного комітету начальників штабів (генерального штабу) Збройних сил США Майк Маллен заявив, що завдання військового удару по Іранові - останній з можливих варіантів, щоб запобігти виробництву Тегераном ядерної зброї.

А Президент Ізраїлю Шимон Перес, виступаючи напередодні з промовою в Єрусалимі, заявив, що Іран є загрозою для всього цивілізованого світу, не тільки для Ізраїлю, передає Associated Press.

Кажучи про ядерну програму Ірану, Перес нагадав, що ця країна загрожує знищити Ізраїль. "Ми не повинні в жодному разі недооцінювати цю загрозу, - сказав він. - Але й нашим ворогам не варто недооцінювати наші можливості". Як підкреслив ізраїльський Президент, загроза миру єврейського народу завжди несе в собі небезпеку перетворитися на загрозу для цивілізованого світу в цілому.

Нагадаємо, шість найбільших держав розглядають можливість запровадження нових санкцій проти Ірану за відмову заморозити його ядерну програму та допустити на ядерні об'єкти інспекторів МАГАТЕ. США та інші країни підозрюють, що іранська програма призначена для створення ядерної зброї.