ua ru

Міненерго України попереджає ЄС про можливе припинення транзиту російського газу

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан попереджає Європейський Союз про можливе припинення транзиту російського природного газу через територію України.

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан попереджає Європейський Союз про можливе припинення транзиту російського природного газу через територію України до ЄС. Про це йде мова в листі українського міністра до комісара ЄС з питань енергетики Гюнтера Оттінгера, передає прес-служба міністерства.

"Ми маємо констатувати, що часу, який залишився аби організувати поставки природного газу з країн ЄС в Україну, залишилося дуже небагато. Якщо ми не зможемо швидко вирішити цю проблему, можна спрогнозувати повторення "газової війни", що мала місце у 2009 р. за таким же сценарієм та з такими ж наслідками, навіть включаючи повне припинення постачання газу з боку Російської Федерації у західному напрямку", - йдеться в листі Продана.

При цьому міністр зауважив, що за останні дні справдилися песимістичні прогнози щодо нової ціни на постачання природного газу з боку Російської Федерації.

Зокрема, за словами Продана, вже було озвучено, що нова ціна на російський газ для України, починаючи з квітня поточного року, не буде враховувати знижку за т. зв. "Харківською угодою".

У зв'язку з цим міністр нагадав європейській стороні про задекларовані нею наміри надати підтримку Україні у питаннях забезпечення постачань природного газу до України у разі, якщо Російська Федерація зменшить чи припинить ці поставки, або вдасться до значного підвищення ціни на природний газ.

Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів України очікує, що з 1 квітня ціна на російський газ для України підвищиться до 480 дол. за тис. куб. м.