МЗС закликало міжнародних партнерів посилити тиск на РФ

НовиниПолітика    26.07.2016 - 02:19
Фото: МЗС попросило міжнародних партнерів посилити тиск на Росію
Фото: МЗС попросило міжнародних партнерів посилити тиск на Росію

З початку липня українсько-російський кордон з боку РФ перетнули 19 залізничних ешелонів з озброєнням

Міністерство закордонних справ України звертається до міжнародних партнерів з проханням посилити політико-дипломатичний тиск на Кремль, щоб зупинити небезпечну ескалацію напруженості на Донбасі. Про це йдеться в заяві, поширеній міністерством.

"Лише протягом 22-24 липня ц. р. бойовики за підтримки Російської Федерації 189 разів обстрілювали позиції Збройних Сил України. При цьому продовжує демонстративно і зухвало використовуватися озброєння, яке давно мало бути відведене від лінії розмежування згідно з Мінськими домовленостями", - йдеться у повідомленні.


У МЗС також підкреслили, що РФ продовжує масовано постачати військову техніку, озброєння і боєприпаси та направляє на Донбас нових найманців і кадрових військових російської армії.

"З початку липня цього року неконтрольовану ділянку українсько-російського державного кордону з боку РФ перетнули 19 залізничних ешелонів з озброєнням та військовою технікою", - зазначається в заяві.

Крім того в українському зовнішньополітичному відомстві нагадали про проведення РФ залякування спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, створення перешкод їхній діяльності, зокрема про обмеження допуску спостерігачів СММ ОБСЄ до районів, тимчасово непідконтрольних Україні, у т.ч. прилеглих до українсько-російського державного кордону, блокування діяльності місії шляхом ненадання дозволів на подальше розширення її польової присутності на непідконтрольних територіях.

"Вимагаємо від Російської Федерації як сторони Мінських домовленостей невідкладно забезпечити виконання своїх зобов’язань, вивести з території Донбасу військових, найманців та озброєння, припинити незаконні поставки зброї та військової техніки бойовикам, розблокувати роботу СММ ОБСЄ", - закликало МЗС.

Нагадаємо, бойовики не дозволили зустрітися з українськими заручниками координатору гуманітарної підгрупи ОБСЄ.

On Top