Координатору ОБСЄ не дозволили зустрітися із заручниками на Донбасі

НовиниНадзвичайні події    20.07.2016 - 06:15
Фото: Ірина Геращенко розповіла, що ОБСЄ не дозволяють зустрічатися з українськими заручниками
Фото: Ірина Геращенко розповіла, що ОБСЄ не дозволяють зустрічатися з українськими заручниками

На сьогодні в полоні бойовиків перебувають 109 українців

Бойовики не дозволили зустрітися з українськими заручниками координатору гуманітарної підгрупи ОБСЄ. Про це повідомила уповноважений президента з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко в ефірі "5 каналу".

"Ми бачимо серйозне загострення ситуації на фронті, збільшення протягом травня-червня кількості обстрілів. Бачить збільшення і публічно про це говорить сама місія ОБСЄ, агресії проти незалежних спостерігачів, які мають фіксувати факти порушення. І ми бачимо комплексне небажання другої сторони виконувати Мінські угоди", - зазначила Геращенко.


Вона розповіла, що координатор ОБСЄ у гуманітарній підгрупі відвідав окуповані території, проте зустрітися із заручниками йому не дозволили.

"Цьому немає пояснення. Тому що українські тюрми відкриті для гуманітарних місій, для того, щоб можна було пересвідчитися, в яких умовах там утримуються ті, хто порушили законодавство. Тюрми на окупованих територіях, так само як і тюрми в Російській Федерації, де утримують наших політв'язнів, залишаються закритими для Міжнародного червоного хреста, ОБСЄ і т. д.", - додала Геращенко.

Вона також повідомила, що на сьогодні в полоні бойовиків на Донбасі перебувають 109 українців, ще 10 українських політв’язнів - в тюрмах РФ.

"Ми щоразу подаємо списки тих людей, які вважається, що знаходяться там в заручниках, і просимо від іншої сторони - дайте інформацію, де утримуються ці люди, але немає відповіді. Натомість надають список, що в них там 20 людей є. А де інші всі, де інші люди? Натомість від іншої сторони ми отримуємо список на 600 осіб - якщо хочете звільнити 20 чоловік, давайте нам 600", - зазначила уповноважений президента.

Нагадаємо, самопроголошена "Донецька народна республіка" відмовилася від пропозиції України обміняти полонених за формулою "25 на 50".

On Top