Координатору ОБСЄ не дозволили зустрітися із заручниками на Донбасі

НовиниНадзвичайні події    20.07.2016 - 06:15
Фото: Ірина Геращенко розповіла, що ОБСЄ не дозволяють зустрічатися з українськими заручниками
Фото: Ірина Геращенко розповіла, що ОБСЄ не дозволяють зустрічатися з українськими заручниками

На сьогодні в полоні бойовиків перебувають 109 українців

Бойовики не дозволили зустрітися з українськими заручниками координатору гуманітарної підгрупи ОБСЄ. Про це повідомила уповноважений президента з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко в ефірі "5 каналу".

"Ми бачимо серйозне загострення ситуації на фронті, збільшення протягом травня-червня кількості обстрілів. Бачить збільшення і публічно про це говорить сама місія ОБСЄ, агресії проти незалежних спостерігачів, які мають фіксувати факти порушення. І ми бачимо комплексне небажання другої сторони виконувати Мінські угоди", - зазначила Геращенко.


Вона розповіла, що координатор ОБСЄ у гуманітарній підгрупі відвідав окуповані території, проте зустрітися із заручниками йому не дозволили.

"Цьому немає пояснення. Тому що українські тюрми відкриті для гуманітарних місій, для того, щоб можна було пересвідчитися, в яких умовах там утримуються ті, хто порушили законодавство. Тюрми на окупованих територіях, так само як і тюрми в Російській Федерації, де утримують наших політв'язнів, залишаються закритими для Міжнародного червоного хреста, ОБСЄ і т. д.", - додала Геращенко.

Вона також повідомила, що на сьогодні в полоні бойовиків на Донбасі перебувають 109 українців, ще 10 українських політв’язнів - в тюрмах РФ.

"Ми щоразу подаємо списки тих людей, які вважається, що знаходяться там в заручниках, і просимо від іншої сторони - дайте інформацію, де утримуються ці люди, але немає відповіді. Натомість надають список, що в них там 20 людей є. А де інші всі, де інші люди? Натомість від іншої сторони ми отримуємо список на 600 осіб - якщо хочете звільнити 20 чоловік, давайте нам 600", - зазначила уповноважений президента.

Нагадаємо, самопроголошена "Донецька народна республіка" відмовилася від пропозиції України обміняти полонених за формулою "25 на 50".

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top