У МЗС Польщі закликає країни ЄС до протидії будівництва "Північного потоку-2"

У МЗС Польщі закликає країни ЄС до протидії будівництва "Північного потоку-2"

Польща заявляє, що будівництво газопроводу буде мати безліч наслідків

Польські політики намагаються активно мобілізувати інші країни Європи до протидії реалізації російського проекту "Північний потік-2". Про це в коментарі РБК-Україна повідомив радник міністра закордонних справ Польщі Пшемислав Журавський.

"Польща виражає твердий протест проти будівництва "Північного потоку-2". Для цього є дуже багато причин. По-перше, це зачіпає політичні інтереси Польщі та економічні інтереси України... Це загроза для польської незалежності від російського газу, адже сьогодні польська енергетика не залежить від нього", - заявив Журавський.

Він підкреслив, що будівництво газопроводу "Північного потоку-2" буде мати і військові, і геополітичні негативні наслідки.

"Будуть військові, економічні, геополітичні та політичні наслідки... Тому зараз ми намагаємося мобілізувати підтримку третіх країн для того, щоб зупинити будівництво газопроводу", - додав заступник глави МЗС Польщі.

Він також зазначив, що незважаючи на всі зусилля, вплив Німеччини в питанні будівництва "Північного потоку-2" є дуже сильним.

"Німеччина сильна. Німецькі політики нині кажуть, що міжнародні води Балтики - це не територія Європейського союзу. У Німеччині заявляють, що це не тільки "Нордстрім-2", але і газопровід "Опал". Німеччина досить сильна, щоб лобіювати такі питання через європейські інституції", - додав він.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, Польща вітає заяву США про можливе введення санкцій проти компаній, які задіяні в реалізації російського проекту "Північний потік-2".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся