МЕА проведе екстрену нараду для боротьби зі зростанням цін на нафту
Міжнародне енергетичне агентство проведе в п'ятницю 1 квітня, екстрену нараду країн-споживачів, щоб обговорити новий випуск стратегічних резервів. Також на порядку денному план США з випуску великих запасів, починаючи з травня, для стримування різкого зростання цін на нафту.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.
Великі споживачі шукають способи послабити вплив світових цін на нафту, які виросли більш ніж на 30% в цьому році, на їх економіку після того, як група провідних виробників ОПЕК+ дотримувалася планів збільшити скромні 432 тис.барелів на добу поставок в травні.
Очікується, що західні санкції проти Росії після їх вторгнення в Україну призведуть до втрати близько 3 мільйонів барелів на добу російської нафти в квітні, за даними МЕА.
Щоб заповнити дефіцит, президент Джо Байден в четвер санкціонував найбільший за всю історію викид зі стратегічних нафтових резервів США-випуск нафти в розмірі 1 млн барелів на добу протягом шести місяців, починаючи з травня.
Оголошення США було зроблено за день до того, як країни-члени МЕА повинні зустрітися в п'ятницю, щоб обговорити подальший екстрений випуск нафти, який послідує за їх угодою від 1 березня про випуск близько 60 мільйонів барелів.
Кілька членів з Азіатсько-Тихоокеанського регіону заявили, що підтримають ініціативи МЕА.
Міністр промисловості заявив у п'ятницю, що Японія буде діяти належним чином у зв'язку з випуском запасів нафти, уважно спостерігаючи за глобальними подіями.
"Неясно, чи буде випуск зроблений тільки США або Сполучені Штати зроблять пропозицію на засіданні МЕА", - заявив на прес-конференції міністр промисловості Японії Коїті Хагіуда.
"У будь - якому випадку, ми хотіли б діяти адекватно, стежачи за міжнародною обстановкою", - сказав він.
Міністерство торгівлі, промисловості та енергетики Південної Кореї заявило в своїй заяві минулого тижня, що воно планує підтримувати додаткове міжнародне співробітництво в галузі нафти і газу і вже зобов'язалося випустити 4,42 мільйона барелів в угоді від 1 березня.
У Новій Зеландії є резерви, які можна вивільнити, якщо буде потрібно, повідомила в електронному листі прес-секретар міністра енергетики Меган Вудс.
Вона додала, що Нова Зеландія вже випустила 369 тисяч барелів нафти в рамках колективного випуску МЕА, узгодженого 1 березня.
У березневій угоді Австралія зобов'язалася вивільнити повні 1,7 млн барелів, які вона зберігає у своїх надзвичайних запасах у стратегічних резервах США.
Індія, асоційований член МЕА, прихильна підтримці ініціатив з випуску резервів, пом'якшення волатильності ринку і стримування зростання цін на сиру нафту, заявив на цьому тижні законодавцям молодший міністр фінансів Панкадж Чаудхурі.
Нагадаємо, Росія вторглася в Україну 24 лютого. Про те, що відбувається прямо зараз, читайте в текстовому онлайні РБК-Україна.
Термінові і важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.