ru ua

Лукашенко готовий застосувати армію в разі загрози "кольорової революції" або "гібридної війни"

Лукашенко готовий застосувати армію в разі загрози "кольорової революції" або "гібридної війни" Фото: Олександр Лукашенко

Лукашенко заявив, що Білорусь буде рішуче відстоювати свої національні інтереси

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про готовність застосувати армію в разі загрози "кольорової революції" або "гібридної війни". Про це Лукашенко заявив на засіданні Ради безпеки з питання розгляду військової доктрини Білорусі, передає БЕЛТА.

"Ми з повною підставою можемо публічно підтвердити нашу миролюбну політику і відсутність ворожості до інших держав. Разом з тим заявити про рішучість у відстоюванні своїх національних інтересів. У тому числі, якщо буде потрібно, із застосуванням усієї військової організації держави. Тобто нам нічого чужого не треба, але метра свого не віддамо. Це не нами придумано", - заявив Лукашенко.

Президент зазначив, що активне використання "кольорових революцій" для повалення влади призвело до збільшення кількості збройних конфліктів.

"В стан хаосу приведено Ірак, Лівія, Ємен, триває кровопролиття в Сирії. Досі не вдалося нормалізувати обстановку в Україні. Ряд "гарячих точок" перебуває у "замороженому" стані і може спалахнути в будь-який момент", - підкреслив він.

Лукашенко звернув особливу увагу на те, що з'явилися нові явища, потребують адекватного реагування. Так, на зміну традиційним формам війни прийшли інші, в тому числі так звані гібридні. У них значно підвищилася роль інформаційних важелів впливу на формування громадської думки в тому чи іншому державі.

За словами лідера Білорусі, аналіз сучасної обстановки змушує скоригувати підходи до комплексного забезпечення національної безпеки, в тому числі у військовій сфері. "Забезпечення стабільності і безпеки - це головна умова сталого розвитку держави і наше найважливіше завдання", - зазначив Лукашенко.

Нагадаємо, раніше Олександр Лукашенко заявив, що готовий служити білоруського народу до останніх днів.