ru ua

У Кремлі чекають від Лукашенка приїзду в окупований Крим

У Кремлі чекають від Лукашенка приїзду в окупований Крим Фото: Олександра Лукашенка запросили в окупований Крим (kremlin.ru)

У Кремлі розраховують, що Олександр Лукашенко приїде до Криму. Заяву зробив прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на ефір телеканалу "Россия 1".

"Чи чекаємо ми президента Білорусі в Криму? Звичайно, чекаємо", - сказав Пєсков.

Нагадаємо, Білорусь офіційно не визнала окупації Криму Російською Федерацією. Однак Олександр Лукашенко починаючи з 2014 року неодноразово заявляв про те, що вважає Крим де-факто російським.

Крім того, після зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним в Сочі Олександр Лукашенко він заявив, що обговорював питання авіасполучення з Кримом.

"Сьогодні я хотів би запитати у (президента України - ред.) Зеленського, при бажанні полетіти в Крим, мені як сьогодні? Тільки через Росію. Тому мені доведеться Путіна попросити, щоб він відвіз мене в Крим. Вони (Україна - ред.) влаштували цю "канитель", цю провокацію", - сказав Лукашенко.

Нагадаємо, Україна заборонила білоруським літакам заходити в український повітряний простір після примусової посадки літака Ryanair в Мінську для затримання опозиційного журналіста Романа Протасевича.