Коронавірус в Україні та світі: що відомо на 25 квітня
Влада заявила, що контролює ситуацію з коронавірусом в країні
Боротьба з коронавірусом в Україні та світі виходить на новий етап. У МОЗ впевнені, що контролюють ситуацію із захворюваністю, в країні запрацювали мобільні додатки, що стежать за дотриманням карантину громадянами, а Кабмін представив поетапний план виходу з карантину. Детальніше про COVID-19 в Україні і світі 25 квітня - в матеріалі РБК-Україна.
Важливо:
- заражені коронавірусом в Україні 8125 осіб
- померли від ускладнень хвороби 201 українець
- уряд презентував поетапний план виходу з карантину
- в країні можуть почати масову ІФА-діагностику
- мобільний додаток дозволяє замінити обсервацію на самоізоляцію
Можливість повторного зараження
У ВООЗ заявили про те, що немає доказів наявності антитіл в організмах людей, які перехворіли коронавірусів. Тобто, немає гарантії, що людина не інфікується вірусом повторно
Окупований Луганськ закрили на в'їзд і виїзд
Як повідомило джерело РБК-Україна, окупований Луганськ закривають на в'їзд і виїзд, а громадянам обмежують переміщення по місту.
Так, в місті зупинить роботу громадський транспорт, а людям буде заборонено виходити на вулицю. "Якщо вийшов далі 500 метрів від будинку, потрібно буде пред'явити довідку або буде штраф", - повідомило джерело.
Працівники продуктових магазинів і аптек будуть зобов'язані заповнювати анкети, щоб отримати дозвіл на пересування по місту. "Таксисти теж кажуть, що вчора здавали документи і фотографії. Чи то довідки будуть, то чи пропуску", - повідомило джерело.
Нові стандарти життя після карантину
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль розповів про те, що після пом'якшення обмежень країні треба буде звикати до нових стандартів життя. Зокрема, це:
- соціальна дистанція в приміщеннях в 1,5 метра
- уникнути скупчень людей
- дезінфекція поверхонь в місцях, де відбувається соціальна взаємодія
- масковий режим і використання рукавичок в місцях скупчення людей
- забезпечення засобами індивідуального захисту працівників.
Також Шмигаль розповів про "безконтактної економіці".
Кількість інфікованих перевищила 8 тисяч
В Україні станом на ранок 25 квітня виявлено 8125 тисяч випадків інфікування. З них 728 осіб повністю одужали після інфікування, а 201 випадок закінчився летально. За останню добу було зафіксовано 478 позитивних тестів на COVID-19.
Статистика захворюваності по Україні
За добу в Україні виявлено 478 нових випадків зараження коронавірусом. Загальна кількість хворих досягла 8125. За оцінками МОЗ, лікарні першої хвилі заповнені на 20%.
"Кількість апаратів штучної вентиляції легень, яка вільна та готова до роботи - 1877 з 2071…На сьогодні жодних підстав в жодному регіоні Україні немає для того, щоб стверджувати, що не вистачає ліжок або лікарні не приймають хворих", - заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
За його словами, ситуація з захворюваністю в країні - контрольована. За весь час епідемії одужало від коронавірусу 782 хворих, в тому числі 109 медиків. Найбільше число вилікувалися у Києві - 53 особи, у Вінницькій області - 51, у Тернопільській та Рівненській - по 45 таких пацієнтів.
За словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, Україна може стати п'ятою країною у світі, де можуть запустити масову ІФА-діагностику виявлення антитіл до COVID-19. "Це буде показувати, перехворіли чи не перехворіли на коронавірус, чи сформований імунітет", - пояснив Ляшко.
Медичні сили ЗСУ повідомили про 46 інфікованих в армії. За добу заразилися коронавірусом 5 військових. На ізоляції знаходиться 342 військовослужбовців. Призовники та контрактники допускаються до місць служби тільки після 14-денної обсервації, заявив головний санітарний лікар Ляшко.
План виходу України з карантину
Кабмін презентував план виходу країни з карантину. "В уряду є чіткий план виходу з карантину. Він складається з 5 етапів. Стартова точка реалізації цього плану може наступити 11 травня за умови сприятливої епідемічної ситуації. Кожен етап має чіткі індикатори й залежить від динаміки розповсюдження захворювання", - зазначив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. За його словами, урядова дорожня карта збереже життя українцям і одночасно відновить економічну стабільність.
Влада планує з 11 травня дозволити жителям відвідувати парки, сквери, зони відпочинку, лісопаркові та прибережні зони. Однак винятком залишаться дитячі майданчики. Також планують відкрити частину об'єктів індустрії краси, а спортсменам командних видів спорту дозволити тренуватися. Також буде дозволена оптова і роздрібна торгівля не продовольчими товарами, а кафе зможуть обслуговувати відвідувачів за умови замовлення на винос. Також відновлять свою роботу автомийки, веломагазини і велопрокати, а також нотаріуси, адвокати, аудитори.
У Києві перевіряють дотримання самоізоляції заражених і тих, хто з ними контактував, за допомогою Telegram-бота. "Киянину, який знаходиться на самоізоляції, приходить push-повідомлення, на яке він повинен відповісти протягом 10 хвилин, включивши геолокацію на смартфоні. Оператор отримує інформацію про фактичне знаходження опитуваного", - пояснив принцип дії системи радник мера Києва Володимир Бондаренко. Якщо опитуваний знаходиться поза зоною самоізоляції (різниця у даних геолокації 100 метрів) або ігнорує повідомлення - до нього направляють уповноважених осіб. Обов'язкова самоізоляція громадян, які повернулися з-за кордону, контролюються владою також за допомогою мобільного додатку "Дія". Для тих, у кого немає смартфону або відсутня можливість користуватися додатком передбачена обсервація, ізоляція у спеціальних приміщеннях, підготовлених державою.
"Завдяки додатку "Дія" ми полегшимо процес ізоляції для українців. Нашим поліцейським і лікарям теж буде легше контролювати людей, які приїхали з-за кордону. Ми розуміємо, що людям комфортніше перебувати вдома, ніж в обсервації", - сказав президент Володимир Зеленський. За даними МЗС, за кордоном лікується від коронавірусу 161 українець, одужали 56, померли від ускладнень 7 громадян країни.
На найближчі 3-4 тижні країні вистачить засобів захисту для боротьби з коронавірусом, поінформував заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко. За його словами, днями в Україну з Китаю прибули понад 360 тис. респіраторів, понад 100 тис. костюмів біозахисту, а також 800 тис. реагентів для ПЛР-тестування. Крім того, Україна почала виробляти власні ПЛР-тести, перша партія обсягом 200 тис. одиниць вже вирушила в регіони.
Боротьба з пандемією в світі
Європейський центр з контролю і профілактики захворювань заявив, що пандемія послабилася у 20 державах ЄС. Скасування масових зібрань, закриття навчальних закладів та громадських просторів знизили швидкість поширення вірусу. "У 20 країнах Євросоюзу/Європейської економічної зони перша хвиля передачі пройшла свій пік зі зменшенням числа нових зареєстрованих випадків", - йдеться у заяві організації. При цьому, європейські чиновники впевнені, що занадто швидке скасування карантинних заходів може привести до раптового відновлення стійкої передачі інфекції.
У США зафіксували понад 50 тисяч смертей в результаті ускладнень від коронавірусу. Третина померлих в штатах становлять жителі Нью-Йорка (16 388 осіб).
У Чехії влада країни послабила карантин і дозволила громадянам переміщатися по країні і виїжджати за кордон. При поверненні на батьківщину чехам необхідно мати медичну довідку про відсутність зараження на коронавірус і витримати двотижневий карантин вдома.
Різке зростання захворюваності COVID-19 зафіксовано у Росії. За добу виявлено 5849 заражених на коронавірус, померли від ускладнень хвороби 60 росіян. За весь час пандемії заразилися 68 622 осіб, померло 615, одужали 5568.
Зростання кількості інфікованих триває у Туреччині. За останні 24 години лікарі встановили 3116 випадків зараження. Загальна кількість хворих на коронавірус досягло 101790, померли від ускладнень 2491, вилікувалися 18,5 тис.
Високий рівень смертності зафіксовано у Швеції. За весь час підтверджено 16755 інфікованих у країні, померла від хвороби 2021 особа. "Кількість заражень все ще на високому рівні, тому зараз не йдеться про те, щоб послаблювати заходи безпеки", - сказав заступник головного епідеміолога Швеції Андерс Валленстен.