ru ua

Корчак: в цьому році повинна бути запущена автоматична перевірка декларацій

Корчак: в цьому році повинна бути запущена автоматична перевірка декларацій Фото: Наталія Корчак (kmu.gov.ua)

За словами Корчак, згідно з розпорядженням Кабміну, до кінця 2018 року повинна бути побудована система автоматичної перевірки декларацій

В цьому році повинна бути запущена автоматична перевірка декларацій. Про це заявила глава Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Наталія Корчак в інтерв'ю виданню "Українські новини".

"Вона не може, а повинна бути запущена", - заявила Корчак, відповідаючи на питання про те, чи може автоматична перевірка декларацій бути запущена в цьому році.

За словами Корчак, в минулому році Кабінет міністрів України прийняв розпорядження, згідно з яким, до кінця 2018 року повинна бути побудована система автоматичної перевірки декларацій.

"Крім побудови цієї програми повинна бути інтеграція нашої системи із зовнішніми базами даних. А для цього потрібно прийняти закон, який дає нам прямий доступ до баз даних Мін'юсту. На жаль, законодавець не приймає цей закон, який лежить з осені. Далі Мін'юст повинен внести зміни до розпорядження Кабміну в частині надання доступу до податкового блоку Державної фіскальної служби. Власники незахищених реєстрів повинні побудувати комплексну систему захисту. Тільки 6 реєстрів на цьому етапі відповідають цим вимогам", - пояснила вона.

Так, за словами Корчак, у НАЗК є доступ до 13 реєстрів, ще до 16 реєстрів доступу немає.

"На сьогоднішній день ми маємо неавтоматизований, тобто такий, який здійснюється шляхом отримання відповідей на електронний запит або ж інформація знаходиться у відкритому доступі, до 13 реєстрів. Нам потрібен доступ ще до 16 реєстрів", - додала вона.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Корчак розраховує на обрання нового глави НАЗК на позачерговому засіданні, термін її повноважень закінчується сьогодні, 28 березня.