ru ua

Конституційний суд Німеччини може відстрочити ухвалення рішення щодо ESM

Федеральний конституційний суд Німеччини потребує більшої кількості часу для того, щоб вивчити всі питання щодо функціонування фонду допомоги зони євро - Європейського стабілізаційного механізму (ESM) - після його схвалення німецьким парламентом, запланованого на 29 червня ц.р. У цьому випадку запланований старт ESM, намічений на 1 липня 2012 р., може бути відкладений, передає Reuters.

Раніше сьогодні уряд Німеччини досягнув домовленості з опозицією щодо заходів з подолання бюджетно-боргової кризи в зоні євро, що дозволить німецькому парламенту ратифікувати новий бюджетний пакт Євросоюзу (ЄС) і активувати діяльність фонду ESM.

ESM не може почати функціонувати без отримання відповідного схвалення від ФРН, найбільшої економіки єврозони. Як повідомив представник Федерального конституційного суду Німеччини, ESM - це настільки комплексне явище, що структура не готова поставити підпис на документі, схваленому німецьким парламентом, перш ніж ознайомитись з усіма деталями.

ESM повинен почати функціонувати в липні 2012 р., однак механізм ще не був ратифікований парламентами багатьох країн зони євро, включаючи парламент Німеччини. Внески Німеччини в ESM повинні скласти 27% від загального обсягу фонду, таким чином, ФРН поповнить фонд на 21,7 млрд євро готівкою і 168,3 млрд євро гарантіями. ESM покликаний замінити EFSF, який був створений в 2010 р., щоб допомогти європейським країнам у боротьбі з бюджетно-борговою кризою.