ru ua

Колєсніков сприяв незаконній приватизації частини оборонного підприємства, - ГПУ

Колєсніков сприяв незаконній приватизації частини оборонного підприємства, - ГПУ Фото: Дмитро Колєсніков (opposition.org.ua)

Підприємство забезпечувало армію ракетами "Смерч" і "град"

Перебуваючи на посаді голови агентства Державного майна народний депутат Дмитро Колєсніков (фракція "Опозиційний блок", - ред.) сприяв незаконному відчуженню двох цехів оборонного підприємства, яке забезпечувало українську армію ракетами "Смерч" та "Град". Про це повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко під час засідання рекламентного комітету Верховної ради, передає кореспондент РБК-Україна.

За словами генпрокурора, йдеться про незаконний продаж на аукціоні цехів державного підприємства "Науково-дослідницький та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості імені Я.Ю.Осади", який розташований у Дніпрі.

"У червні 2012 року на адресу агентства держмайна надійшов лист від директора підприємства Сергія Горгуля про виключення виробничого корпусу №1 та лабораторно-побутового корпусу підприємства з переліку майна, що не включається до складу цілісного майнового комплексу… Внаслідок протиправних дій голови агентства державного майна України з управління державними корпоративними правами та майном стало можливе безперешкодне незаконне відчуження цілісного комплексу, ринкова вартість якого на момент відчуження складала 16 мільйонів 701 тисяч гривень", - додав генпрокурор.

Луценко зазначив, що після цього міська рада Дніпра продала частину підприємства на аукціоні. Втім, як наголосив генпрокурор, депутати міськради не були в курсі злочинної схеми голови агентства та директора підприємства (ДП НДТІ, - ред.)

"Пан Колєсніков, вивів два цехи недоторканного ракетного заводу з цілісного майнового комплексу, порушивши закон. Це те, що ми йому інкримінуємо. Директору ми інкримінуємо, що він це зробив умисно для того, щоб розікрасти державне майно. Зараз відбувається судове слідство над цим директором. А от щодо депутатів міськради ми нічого не можемо: вони не були в курсі схеми. Вони просто виставили підприємство комунального майна на аукціон. Вони не порушили закон", - додав Луценко.

Він додав, що після часткової приватизації, виробничі потужності держпідприємства були знищені.

"Керівництво агентства призвело до часткової приватизації промислового комплексу, знищення його виробничих потужностей. Відтак наш фронт залишився без надійної підтримки частини військово-промислового комплексу", - пояснив Луценко.

Нагадаємо, у ході виступу в комітеті ВР Луценко заявив, що нардеп від "Опозиційного блоку" Дмитро Колесніков підозрюється у зловживанні службовим становищем.

Додамо, що 18 вересня генеральний прокурор Юрій Луценко вніс до Верховної ради України подання на нардепів від "Опозиційного блоку" Олександра Вілкула, Сергія Дунаєва і Дмитра Колеснікова.