ru ua

Клімкін: польський закон спрямований на побудову історичної міфології

Клімкін: польський закон спрямований на побудову історичної міфології Фото: Павло Клімкін (РБК-Україна)

Ідея визнати якісь нації злочинними веде в нікуди, - Клімкін

Рішення Сенату Польщі ухвалити закон про Інститут національної пам'яті спрямоване не на дискусію щодо історичної правди, а побудову історичної міфології. Так у своєму Twitter прокоментував закон міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Рішення польського парламенту спрямоване не на дискусію щодо історичної правди, а побудову історичної міфології. Введення в юридичну площину терміну "злочини українських націоналістів" посилює однобічні стереотипи та провокує реакцію у відповідь. Ідея визнати якісь нації злочинними веде в нікуди", - написав Клімкін.

Глава МЗС також зазначив, що Україна завжди виступала і буде виступати за рівноправний діалог і стратегічне партнерство з Польщею.

"Але не сприймаємо мови заборон і обмежень та поділяємо занепокоєність наших міжнародних партнерів щодо згаданого закону. Готові до об'єктивного діалогу і спільно вивчати факти, а не міфи", - зазначив Клімкін.

Нагадаємо, польський Сенат у ніч на 1 лютого 2018 року без поправок прийняв скандальний закон про Інститут національної пам'яті, який зокрема передбачає кримінальну відповідальність за так звану "бандерівську ідеологію". Закон уже розкритикували президент України Петро Порошенко, Європейська рада та США.