ua en ru

Китай ігнорує дзвінки з Пентагону на тлі військових навчань біля Тайваню, - Politico

Китай ігнорує дзвінки з Пентагону на тлі військових навчань біля Тайваню, - Politico Фото: китайські військові (eng.chinamil.com.cn)

Після початку китайських навчань навколо Тайваню, Пентагон неодноразово намагався зв'язатися з Пекіном, однак усі дзвінки були проігноровані.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на Politico.

Посилаючись на анонімні джерела, видання відзначає, що високопоставлені китайські військові не відповіли на численні дзвінки від Пентагону цього тижня.

Офіційні особи та експерти вважають, що ігнорування з боку Китаю є необдуманим кроком й збільшує ризик ескалації.

США, зі свого боку, прагнуть підтримувати відкриті лінії зв’язку навіть із потенційними супротивниками, аби уникати нещасним випадкам, а також прорахункам.

Зазначається, що остання розмова голови Об’єднаного комітету начальників штабів США генерала Марка Міллі з китайським колегою Лі Цзоченом відбулась ще 7 липня. Сторони порушили питання підтримки відкритих ліній зв'язку.

"Держсекретар неодноразово наголошував на важливості повністю відкритої комунікації з лідерами оборони Китаю, щоб ми могли уникнути будь-яких прорахунків, і це залишається правдою", - повідомив Politico виконуючий обов’язки прессекретаря Пентагону Тодд Бріссіл.