У Китаї оголосили про "історичний прорив" у видобутку вуглеводнів

НовиниЕнергетика    18.05.2017 - 15:43
Фото: Південно-Китайське море
Фото: Південно-Китайське море

Розробка родовища так званого "горючого льоду" почалася 10 травня

Геологічна служба Міністерства земельних і природних ресурсів Китаю заявляє, що експеримент з видобутку газових гідратів з родовища на дні Південно-Китайського моря закінчився "повним успіхом". Про це сказано в повідомленні служби.

Відзначається, що розробка родовища так званого "горючого льоду" (зовні газові гідрати нагадують сніг або рихлий лід) почалася 10 травня і до справжнього моменту успішно триває вісім днів поспіль. За цей час з родовища, розташованого на глибині понад 1200 метрів від поверхні моря і ще близько 200 метрів від поверхні дна, було отримано понад 120 тис. кубометрів газу з вмістом метану до 99,5%.

Геологічна служба називає успіх експерименту "історичним проривом, досягнутим під твердим керівництвом ЦК Комуністичної партії Китаю". Особливо підкреслюється, що експеримент став першим успішним прикладом промислового морського видобутку газогідратів, який був досягнутий з опорою виключно на власні сили і буде мати "далекосяжні наслідки".

Відзначимо, що акваторія Південно-Китайського моря, в якій розпочато видобуток гідратів, є предметом територіальних суперечок між різними країнами. Наполягаючи на своїх претензіях, китайці зміцнюють спірні архіпелаги Спратлі і Парасельські острова, на шельфі яких, за даними досліджень, зосереджені великі запаси нафти, газу і тих же гідратів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що зображення, отримані в понеділок за допомогою супутника EROS B  міжнародного космічного агентства ImageSat International (МСІ), вказують на те, що Китай готується до розміщення наземних ракетних установок на стратегічній військово-морській базі Юлін на острові Хайнань в Південно- Китайському морі.

On Top