ua en ru

Киберполиция розкрила діяльність мережі фейкових інтернет-магазинів на території України

Киберполиция розкрила діяльність мережі фейкових інтернет-магазинів на території України Фото: розкрито діяльність фейкових інтернет-магазинів

За попередніми даними, збиток склав не менше 1 млн гривень

Департамент кіберполіції в місті Києві спільно з прокуратурою викрили діяльність шахраїв, які шляхом створення фейкових інтернет-магазинів заволодівали грошовими коштами ошуканих громадян. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому на офіційній сторінці Facebook департаменту.

Так, слідство встановило, що починаючи з 2013 року в країні велася діяльність наступних інтернет-магазинів:konfitel.com, layaway.com.ua, docamarket, elman.com.ua, tradestar.com.ua, etorg.biz, zumer.com.ua, kievplasma.com.ua, kucha.com.ua, domotech.kiev.ua, tehnogarant.com.ua, які насправді пропонували неіснуючий товар. Шахраї забезпечили магазинах широку рекламу і поширення в мережі, щоб залучити якомога більше громадян для свого збагачення.

Для діяльності інтернет-магазинів були створені і зареєстровані також фіктивні підприємства ТОВ "Технопарк-центр", ТОВ "ЛТД-ПРОДУКТ", ФОП "Хмеленко О. О.", ФОП "Козінцов О. З." та інші, на які оформлювалися банківські рахунки і карти.

"Отримавши кредитні карти і контроль над рахунками фіктивних підприємств, зловмисники робили дії по заволодінню коштами довірливих громадян", - повідомляють в кіберполіції.

Для більшої достовірності діяльності шахраї також створювали кол-центри магазинів, з допомогою яких здійснювалася зворотний зв'язок із замовниками товарів.

"Оператори "кол-центру" за допомогою послуг інтернет-телефонії, перебуваючи за місцем проживання на території України, зв'язувалися і спілкувалися з замовниками фіктивних інтернет-магазинів, створюючи враження реального кол-центру, приймали замовлення на неіснуючий товар", - наголошується в повідомленні.

Грошові кошти, перераховані обдуреними покупцями, шахраї переводили в готівку в банкоматах Києва.

За попередніми підрахунками сума збитків склала 1 млн гривень, однак в кіберполіції вважають, що це не остаточна сума.

За підсумками розслідування організатор схеми був заарештований, у нього було вилучено готівкові кошти в розмірі 19 тис. доларів, 8 банківських карт, 4 ноутбуки, планшет, 8 мобільних телефонів, близько 50 сім-карт різних мобільних операторів, а також документи та інші речі.

На даний момент киберполиция вживає заходів для встановлення всіх причетних до злочинної сфері і звертається до ошуканим громадянам повідомляти на гарячу лінію департаменту будь-які додаткові факти про діяльність шахраїв.

Нагадаємо, українці почали отримувати фейкові електронні листи з пропозицією сплатити податки.