КМДА готує до продажу на аукціоні 12 земельних ділянок

Вівторок 26 лютого 2013 09:48

Департамент земельних ресурсів КМДА готує до продажу на аукціоні 12 земельних ділянок загальною площею близько 4,2 га окремими лотами (див. таблицю). Про це повідомив директор департаменту Віктор Петрук, пише "Комерсант-Україна".

"Ці земельні ділянки відпрацьовані кілька років тому. Ми погодили це з архітекторами, без яких ми не змогли б прийняти рішення", - заявив Петрук.

За його словами, вже проведено експертну грошову оцінку майданчиків. Стартову ціну та умови продажу по кожному з лотів визначить Київрада.

У департаменті почали готувати документи для продажу ще 18 ділянок загальною площею 34 га в Голосіївському, Дарницькому, Деснянському, Дніпровському, Оболонському, Солом'янському та Святошинському районах.

"Торги планується почати в травні. Після цього ми хочемо проводити їх хоча б раз на тиждень", - розповів пан Петрук. Як пояснили в департаменті, з 2007 по 2012 р. земельні аукціони в столиці не проводилися, оскільки Земельний кодекс не передбачав необхідної законодавчої процедури. Однак 5 липня 2012 р. Верховна Рада ухвалила зміни до кодексу, встановивши механізм проведення аукціонів з продажу та здачі в оренду комунальних та державних земель. Поправки набули чинності з 19 серпня.

На аукціонах, які проводилися з 2003 по 2007 рр., Було продано 14 земельних ділянок загальною площею 113,63 га на суму понад 1 млрд грн.

"Хочеться вірити, що департамент їх (земельні торги) проведе, - сказав секретар постійної комісії Київради з питань земельних відносин, містобудування та архітектури Сергій Кримчак. - Але чим хвалитися? Адже витягли тільки 12 невеликих ділянок, а цих маленьких майданчиків повинно бути на порядок більше, якщо місто хоче таки наповнити бюджет".

Слід зазначити, що від продажу земельних ділянок в цьому році міська влада очікує поповнення міської скарбниці на 182,5 млн грн.

Керівник експертно-аналітичної групи з проблем ринку землі Ради підприємців при Кабінеті міністрів Віктор Кобилянський підкреслив, що торги можуть бути успішними, якщо перелік ділянок буде збільшений з урахуванням заявок, що надійшли: "Потрібно продавати те, на що є попит".

На думку експерта, буде важко підрахувати, яка сума може бути виручена від продажу певної ділянки, оскільки вартість залежить від цільового призначення. Зараз ціна квадратного метра землі в столиці коливається від 100 дол. до 3 тис. дол.

"Наші чиновники завищують стартову вартість, що може скоротити кількість учасників аукціону. Там, де ціна низька, торги йдуть активніше, і кінцева вартість може вийти навіть вище, ніж при спочатку високою стартовою ціною", - розповів Кобилянський.

Втім, заступник голови Держагентства земельних ресурсів Євген Бердніков підкреслив, що з середини минулого року стартова ціна встановлюється за результатами експертної оцінки: "Вона-то і покликана відображати ринкову вартість. Був у нас період, коли на торги виставлялися земельні ділянки за нормативною оцінкою, яка іноді навіть була вище ринкової. Але зараз цієї проблеми не існує".

З причини можливих високих стартових цін реальними учасниками майбутнього аукціону Сергій Кримчак називає великих забудовників, власників автозаправних станцій, а також бізнесменів, охочих побудувати торгові центри. Директор девелоперської компанії "Ярославів Вал" (володіє київськими п'ятизірковий готель Fairmont Grand Hotel, InterContinental, а також чотиризірковими"Автограф" та "Рів'єра") Олександр Спасибко розповів, що їм вигідніше орендувати ділянки, ніж купувати: "Землю дуже дорого оцінюють. Тож довгострокова оренда з правильним цільовим призначенням вигідніше. Не потрібно викладати величезну суму на покупку, завдяки чому залишаються гроші на будівництво і розвиток об'єкта".

КМДА готує до продажу на аукціоні 12 земельних ділянок

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся