ua en ru

Греція ініціює спрощення візового режиму ЄС з Україною

Греція в період свого головування в Європейському союзі має намір спростити візовий режим для низки держав, у тому числі й України.

Греція в період свого головування в Європейському союзі має намір спростити візовий режим для низки держав, у тому числі і України. Про це пише "Комерсант-Україна".

За словами міністра туризму Греції Ольги Кефалогиани, в найближчі шість місяців Греція буде працювати над полегшенням візового режиму, щоб "прибрати зайві бюрократичні перешкоди" при отриманні віз туристами з третіх країн. Україна опинилася на першому місці в списку пріоритетних держав, названих міністром. Кефалогиани згадала і про необхідність полегшення візового режиму для громадян Росії, Туреччини та Китаю.

Зазначимо, що Греція довгий час входила в число країн з найбільш суворою візовою політикою щодо українців. Самим яскравим негативним прикладом візової практики була робота генконсульства Греції в Донецьку, де в 2010-2011 рр. незалежний моніторинг показував близько 50% відмов у видачі віз. Ряд гучних скандалів, пов'язаних з необґрунтованими відмовами, а також загострення фінансової кризи в Греції змусили цю країну пом'якшити візову політику.

За даними громадської організації "Європа без бар'єрів", з 2012 р. у заявників вимагали набагато менше документів, ніж раніше, а середня частка відмов у грецьких консульствах знизилася до менш ніж 2%. Проблемою, як і раніше, залишається низький відсоток тривалих багаторазових віз. Кефалогиани вважає, що лібералізація повинна продовжитися: "Ми повинні зробити так, щоб їм (туристам) було легше приїжджати в нашу країну".

Про ці наміри Афін йдеться також в програмі головування. Тут немає згадок про Україну, але конкретизується механізм пом'якшення візової політики: "Грецьке головування сприятиме прогресу в переговорах з приводу очікуваних пропозицій про перегляд візового кодексу".

Візовий кодекс є ключовим документом, що регулює спільну візову політику країн Шенгенської зони, а також нешенгенских держав-членів ЄС, за винятком Великобританії та Ірландії. Кодекс набув чинності в 2009 р. Українські громадські організації давно домагаються його коригування, відзначаючи двозначність багатьох формулювань. Греція стала першим головою ЄС, включив завдання зміни ВК в офіційну програму своєї діяльності.