Держфінмоніторинг передав правоохоронцям дані про відмивання 33 млрд гривень за 9 років

Держфінмоніторинг передав правоохоронцям дані про відмивання 33 млрд гривень за 9 років
Фото: Держфінмоніторинг передав справи про легалізацію "брудних грошей" у правоохоронні органи

У службі не володіють інформацією про доведених до суду справ по цим матеріалам

Державна служба фінансового моніторингу України (Держфінмоніторинг) за 9 років передала в правоохоронні органи матеріали про легалізацію "брудних грошей" на суму понад 33 млрд гривень. Про це сьогодні, 20 квітня, під час спільного засідання Комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції та парламентського Комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності заявив директор департаменту фінансових розслідувань колегії Держфінмоніторингу Віталій Хилюк, передає кореспондент РБК-Україна.  

За цей час було передано 40 спільних справ щодо легалізації неплатоспроможними банками "брудних грошей". "Коли ми говоримо про банках , які визнані неплатоспроможними, за останні 9 років ми, проводячи аналіз, виявили і передали 40 загальних матеріалів по 16 банківським установам. Були передані дані щодо операцій, пов'язаних з легалізацією злочинних доходів на загальну суму 33,2 млрд гривень", - заявив Віталій Хилюк, підкресливши при цьому, що в поле зору Держфінмоніторингу потрапляють фінансові операції тільки суб'єктів господарювання. Тобто, клієнтів банків, при цьому причетність до правопорушень співробітників фінустанов повинна бути встановлена правоохоронними органами в процесі розслідувань.


"У нас є інформація, що матеріали використовуються під час проведення розслідувань кримінальних проваджень, разом з тим інформацією про те, що справи передані в суд і є ухвали судів, ми не володіємо",- підкреслив Віталій Хилюк.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що НБУ передав правоохоронцям дані про ознаки злочинної діяльності банку "Хрещатик".

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся