Фондові торги в Японії 14 вересня завершилися незначним пониженням індексу Nikkei

Фондові торги в Японії 14 вересня 2010 р. завершилися незначним пониженням індексу Nikkei на тлі зміцнення ієни і виборів голови Демократичної партії Японії, який автоматично займе посаду прем'єр-міністра країни, повідомляє РБК. Претендентів на посаду було два - прем'єр-міністр Японії Наото, що діє, Кан і колишній генеральний секретар і голова Демократичної партії Японії Ітіро Одзава. За підсумками голосування перемогу отримав Н.Кан.
Відзначимо, що індекс Nikkei знизився вперше за чотири торгові сесії.
Зміцнення ієни негативно позначилося на котируваннях компаній-експортерів, що орієнтуються на прибуток від реалізації продукції за кордоном. Японський автовиробник Toyota Motor Corp., 75% обсягу продажів якого припадає на зарубіжні ринки, опинився в "мінусі" за підсумками сесії. Його акції знизилися в ціні на 1,1%. Папери виробника промислових роботів Fanuc Ltd. подешевшали на 1,3%, виробника електроніки Sony - на 0,6%.
Зазначимо, що курс ієни виріс по відношенню до курсу долара до максимального значення за 15 років. На такому інформаційному фоні акції найбільшого японського рітейлера одягу Fast Retailing Co. втратили в ціні 1,4%, а найбільшого оператора залізниць East Japan Railway Co. - 2,4%. На котирування останнього вплинуло вирішення аналітиків Deutsche Bank, які знизили рекомендації по акціях East Japan Railway з "купувати" до "тримати".
Тим часом, сприятливіше склалися торги для японських банків Mitsubishi UFJ Financial Group Inc. і Sumitomo Mitsui Financial Group Inc., акції яких подорожчали на 1,7% і 2% відповідно на тлі спекуляцій, що вони зможуть привести свої показники у відповідність із стандартами, озвученими комітетом Базеля 12 вересня 2010 р. Нагадаємо, що 12 вересня був затверджений новий стандарт "Базель III", що посилює вимоги до капіталу банків з метою запобігання майбутнім кредитно-фінансовим кризам. Ключовим пунктом нового стандарту є збільшення коефіцієнта достатності базового капіталу першого рівня (common equity). Коефіцієнт буде збільшений до 4,5%, в даний час він складає 2%. В той же час, щоб зорієнтуватися в нових вимогах і привести свої показники у відповідність з новими стандартами, банкам дали достатньо часу (в деяких випадках цей період може бути продовжений до січня 2019 р.).
За підсумками торгів 14 вересня 2010 р. індекс Nikkei 225 знизився на 22,51 пункту (-0,24%) - до 9299,31 пункту. Курс долара до ієни впав на 0,8 ієн по відношенню до курсу попереднього торгового дня і склав на закритті торгів 83,28 ієни/дол.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся