Фондові торги в США 31 травня 2012 р. завершилися незначним пониженням провідних індексів

Фондові торги в США 31 травня завершилися незначним пониженням провідних індексів на тлі боргової кризи в Європі, що посилюється. Іспанія опинилася в епіцентрі останніх подій в регіоні, інвестори стурбовані тим, що країні таки доведеться звернутися за міжнародною допомогою. Ситуація з державними фінансами Іспанії може погіршитися і дійти до критичної, якщо державі доведеться в повній мірі взяти на себе вирішення проблеми рекапіталізації кредитних організацій. Додаткове навантаження на фінансову систему країни, яка намагається скоротити дефіцит бюджету до прийнятних рівнів у період рецесії, може привести до плачевних наслідків, впевнені економісти. Певний вплив на фондовий ринок зробили оприлюднені напередодні дані Міністерства торгівлі США, яке представило переглянуту оцінку динаміки валового внутрішнього продукту (ВВП) країни в I кварталі ц.р. Згідно з опублікованими матеріалами, в порівнянні з попереднім кварталом показник виріс на 1,9% в перерахунку на річні темпи (annual rate). Незважаючи на те, що результати збіглися з прогнозом аналітиків, динаміка ВВП була переглянута в бік зниження у порівнянні з попередніми даними (2,2%).

Доповідь Міністерства праці США по числу первинних вимог по виплаті допомоги з безробіття за тиждень, який завершився 26 травня 2012 р., також розчарував гравців фондового ринку. Згідно з даними відомства, показник виріс і склав 383 тис. вимог, хоча аналітики чекали значення показника на рівні 370 тис. вимог.

В лідери зниження в складі індексу "широкого ринку" S & P 500 вийшли котирування енергетичних і ресурсодобувних компаній. Папери сталеливарної USSteel подешевшали на 5,1%, Cliffs Natural Resources - на 6,1%, нафтогазової ExxonMobil-на 1,45%. Ціни на сировину знижувалися разом з курсом євро, одночасно курс японської ієни зміцнювався, що свідчило про бажання інвесторів піти від ризику.

В центрі уваги американських трейдерів залишалася найбільша у світі соціальна мережа Facebook. На відкритті торгів акції компанії втратили в ціні більше 2%, але до закриття торгової сесії котируванням Facebook вдалося відновитися (вони додали 5%).

За підсумками торгової сесії індекс Dow Jones знизився на 26,41 пункту (мінус 0,21%) - до 12393,45 пункту, індекс S & P опустився на 2,99 пункту (мінус 0,23%) - до 1310,33 пункту, а індекс Nasdaq - на 10,02 пункту (мінус 0,35%) - до 2827,34 пункту.

Нагадаємо, фондові торги до США 30 травня 2012 р. завершилися пониженням провідних індексів більш ніж на 1%.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся