Фонд Сороса закриває офіс в Угорщині через "політичних репресій"

Фото: Джордж Сорос (georgesoros.com)
Фото: Джордж Сорос (georgesoros.com)

Сорос звинувачує угорський уряд у репресіях

Міжнародна благодійна організація Фондів "Відкрите Суспільство", заснована фінансистом і філантропом Джорджем Соросом, закриває міжнародну діяльність у Будапешті. Про це йдеться в заяві на сайте організації.

Зокрема, організація переводить свій персонал в Берлін.

"Зіткнувшись з усе більш репресивної політико-правовим середовищем в Угорщині, Фонд Відкритого Суспільства переміщує свої міжнародні операції та персонал з Будапешта в німецьку столицю, Берлін", - йдеться в повідомленні

У той же час відзначається, що спільно з іншими міжнародними спонсорами "Відкрите суспільство" буде продовжувати підтримувати роботу груп громадян Угорщини з таких питань, як мистецтво і культура, свобода ЗМІ, прозорість, освіта та охорона здоров'я

Як йдеться у повідомленні, рішення про перенесення операцій з Будапешта обґрунтовується тим, що угорський уряд "готовий ввести додаткові обмеження для неурядових організацій через те, що воно назвало пакетом законодавства "Стоп Сорос".

Як відомо, угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан, який перебуває при владі з 2010 року, в останні місяці загострив свою націоналістичну риторику і особливо критикує американського мільярдера Джорджа Сороса.

Перед парламентськими виборами в квітні Орбан заявив, що в Угорщині нараховується близько 2000 проплачених людей, які під час виборчої кампанії працюють на те, щоб повалити уряд і встановити новий "промигрантский кабінет, прийнятний для Джорджа Сороса".

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, ще в 2017 році американський фінансист угорського походження Джордж Сорос звинуватив владу Угорщини в спробі ввести в оману населення країни, щоб відвернути увагу виборців від низького рівня освіти та охорони здоров'я в країні.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся