Fitch Ratings прогнозує отримання Україною 1,9 млрд доларів траншу МВФ у цьому році

Fitch Ratings прогнозує отримання Україною 1,9 млрд доларів траншу МВФ у цьому році
Фото: Fitch Ratings вітає підвищення облікової ставки НБУ (фото з відкритих джерел)

Експерти агентства вітають підвищення облікової ставки Нацбанком України

Агентство Fitch Ratings вважає, що підвищення облікової ставки Національним банком України свідчить про намір регулятора "приборкати інфляцію" і підвищити макроекономічну стабільність в країні. Про це йдеться в прес-релізі агентства.

"Підвищення ставки показує, що НБУ, як і раніше сфокусований на стійке зниження інфляції... Незалежна і надійна грошово-кредитна політика, а також прихильність центробанку збереження гнучкості обмінного курсу, сприяє підвищенню стійкості економіки до зовнішніх шоків, поліпшенню споживчої довіри та інших макроекономічних показників", - повідомляється в прес-релізі

Експерти агентства підкреслюють, що наявність стабільної та ефективної монетарної політики особливо важливо на тлі затримки отримання чергового траншу Міжнародного валютного фонду.

У той же час, на думку аналітиків, призначення нинішнього виконуючого обов'язки голови НБУ Якова Смолія на посаду дозволить підвищити впевненість у стабільності монетарної політики Нацбанку найближчим часом.

При цьому, Fitch не називає конкретних термінів отримання Україною чергового траншу, але висловлює впевненість у тому, що 1,9 млрд доларів від МВФ надійдуть в Україну у цьому році. Однак, щодо отримання наступних частин фінансування, аналітики Fitch Ratings не змогли озвучити ніяких прогнозів у зв'язку з тим, що в 2019 році в Україні пройдуть парламентські і президентські вибори, і тому буде спостерігатися деяке зниження активності політичних сил в плані прискорення реформ.

"Майбутні найближчим часом виплати за зовнішніми борговими зобов'язаннями бачаться здійсненними. У той же час, збереження співробітництва з МВФ та іншими багатосторонніми кредиторами є ключовим фактором для забезпечення доступу України до зовнішнього фінансування, особливо на тлі зростання держвитрат на обслуговування зовнішніх зобов'язань в 2020-2021 роках", - відзначає Fitch.

Fitch також відзначає, що рішення НБУ слабо позначиться на рейтингованих агентством українських компаніях, оскільки більшість таких компаній залучає фінансування в іноземній валюті та орієнтовані на експорт, крім ДТЕК.

Нагадаємо, Національний банк України різко підвищив облікову ставку з 14,5% до 16%.

Таке рішення було розкритиковане головою Ради НБУ Богданом Данилишиним, оскільки, на його думку, це призведе до посилення інфляційних ризиків на тлі затримки виділення чергового траншу макрофінансової допомоги від МВФ.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся