Федеративний устрій України гарантує цілісність і процвітання країни, - Віктор Медведчук

НовиниПолітика    27.12.2012 - 13:49

Федеративний устрій України допоможе усунути розкол, присутній в країні, і вирішити багато проблем, що заважають її розвитку. Таку думку в інтерв'ю телеканалу ZIK (Львів) висловив лідер громадського руху «Український вибір» Віктор Медведчук.

«Розкол України є фактом і про це потрібно говорити. Давайте згадаємо, що території, які зараз об'єднані в українську державу, входили до складу Польщі, Австро-Угорщини, Румунії, Кримського ханства, Російської імперії. Від цього сформувалася ментальність, філософія життя, ставлення до тих чи інших традицій, історії, культури, релігії, мови. І ці проблеми збереглися в століттях, і вони продовжують існувати сьогодні», - сказав Медведчук.

На його думку, в першу чергу, розкол проходить по лінії Захід - Схід. Медведчук упевнений, що це явище можна вважати хронічним захворюванням України. Відповідно, захворювання потрібно лікувати, а не ігнорувати. «Я вважаю, що Україна повинна мати не унітарна, а федеративний устрій. У федеративній країні можна буде подолати проблеми, які зараз існують. І можна буде подолати об'єктивний розкол», - заявив лідер «Українського вибору».

При цьому Медведчук допускає, що розкол країни може призвести до втрати незалежності, якщо залишити справу на самоплив. Тільки «формула національного успіху» може врятувати Україну від такого сценарію. На думку політика, формула звучить так: «У знаменнику - наша спільна мета: завтра жити краще, ніж зараз. У чисельнику - проблемні питання, які зараз розділяють Україну». Виходячи з цього, тільки федеративний устрій може дозволити нам жити з різними релігіями, мовами, з різним ставленням до історії і до гуманітарної сфери, але все ж в одній державі.

«Є аргументи, що федеративний устрій призведе до відокремлення деяких регіонів. Але вважаю, що подібні заяви базуються на нерозумінні, як будується федеративний устрій і як живуть федеративні держави. А необхідність говорити про це продиктована розколом країни. Необхідні конкретні дії, щоб не допустити втрати незалежності. А федеративний устрій це гарантує», - резюмував політик.

Нагадаємо, громадський рух «Український вибір» виступає за максимальне посилення ролі референдумів в управлінні державою, як інструментів прямого впливу суспільства на процеси.

Читайте також: Європейські принципи і стандарти можемо впровадити тільки ми самі, - Віктор Медведчук

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top