Якщо ФРС США відновить скупку американського держборгу, індекс S&P 500 може до кінця року додати 10%, - аналітики

Якщо Федеральна резервна система (ФРС) США відновить скупку американського держборгу, індекс S&P 500 може до кінця року додати 10% і закінчити рік на позначці 1300 пунктів. Таку думку в інтерв'ю Bloomberg висловив стратег по ринку акцій США JP Morgan Томас Лі, передає РБК daily.
Комітет з операцій на відкритому ринку ФРС США вчора почав своє дводенне засідання, присвячене кредитно-грошовій політиці в країні. Сьогодні ФРС може оголосити про відновлення скуповування державних облігацій США, щоб стимулювати зростання американської економіки і знизити рівень безробіття. Більшість аналітиків вважають, що американський центробанк почне програму викупу держборгу як мінімум на 500 млрд дол.
Американський ринок акцій вже продемонстрував значне зростання, підсилене очікуваннями, що ФРС знову почне вливати гроші в економіку. Так, з 27 серпня, коли глава ФРС Бен Бернанке вперше натякнув на можливість додаткової підтримки економіки, індекс S&P виріс на 14%. Зростання у вересні та жовтні цього року виявився кращим для цих місяців з 1998 р. При цьому починаючи з 1928 р. втрати S&P 500 у цей період становили в середньому 1%.
«Зростання на 10%, навіть після ралі, що спостерігається з вересня, не виглядає чимось неймовірним. Акції залишаються недооціненими, наприклад у порівнянні з сировиною. Крім того, частину інвесторів, які тримають кошти в облігації, після нових заходів ФРС переведе їх в акції», - сказав головний аналітик з ринків Jefferies Group Артур Хоган.
Зростання ринку акцій було підтримано сприятливою звітністю американських компаній за третій квартал. 259 з 321 компаній, які вже представили свої звіти, перевершили прогнози аналітиків щодо прибутку в перерахунку на одну акцію. Аналітики прогнозують, що компанії, які входять у розрахункову базу індексу, в середньому збільшать прибуток на акцію на 28%.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся