ЄС внесе зміни у свої документи, щоб відкласти асоціацію з Україною, - прес-секретар Ештон

Європейський Союз планує внести зміни у свої документи, щоб відкласти реалізацію положень, які стосуються зони вільної торгівлі, угоди про асоціацію з Україною.

Європейський Союз планує внести зміни у свої документи, щоб відкласти реалізацію положень, які стосуються зони вільної торгівлі, угоди про асоціацію з Україною. Про це ЄС-плюс розповіла прес-секретар верховного представника ЄС з питань спільної зовнішньої політики і політики безпеки Майя Косьянчич.

"Рада ЄС має змінити рішення, яке вона вже схвалила 20 червня 2014 р., на базі пропозицій Єврокомісії", - сказала вона.

У цьому рішенні Ради ЄС, зокрема, дала згоду на підписання угоди про асоціацію, а також визначила, які її частини можуть тимчасово застосовуватися після ратифікації Європарламентом і Верховною Радою України.

Косьянчич нагадала, що у зв'язку з рішенням, досягнутим представниками Росії, України і ЄС 12 вересня 2014 р., тимчасове застосування положень угоди, що належать до створення зони вільної торгівлі, відкладене до кінця 2015 р. Разом з тим, за її словами, тимчасове застосування буде поширюватися на інші положення угоди, що стосуються зовнішньої політики, внутрішніх справ і юстиції, секторального співробітництва, а також інституційної частини.

"Цілком угода про асоціацію набуде чинності після ратифікації всіма країнами-членами ЄС", - зазначила прес-секретар.

Вона також уточнила, що до 1 листопада Рада ЄС і Європарламент планують прийняти рішення про продовження до кінця 2015 р. дії автономних торгових заходів щодо України, які передбачають скасування імпортних мит для українських товарів.

У зв'язку з цим Косьянчич зазначила, що за час дії автономних торгових заходів з квітня цього року імпорт українських товарів у ЄС вже виріс на 14%.

Нагадаємо, 16 вересня 2014 р., Верховна Рада України синхронно з Європейським парламентом ратифікувала угоду про асоціацію між Україною та ЄС.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся