ЄС планує передати Єврокомісії функцію ведення переговорів з постачання енергоресурсів до країн союзу

П'ятниця 03 лютого 2012 08:47

На тлі рішення голів ЄС на саміті в понеділок завершити створення єдиного енергетичного ринку в Європі обговорюється формування "Європейського енергетичного співтовариства" до 2014 року - і перенесення функцій ведення переговорів з постачання енергоресурсів до країн ЄС з постачальниками третіх країн з національного рівня в компетенцію Єврокомісії. Про це пише видання "Комерсант".

Згідно з опублікованою вчора доповіддю президента комітету з економічних і соціальних питань Стефана Нільсона, перед ЄС стоїть "амбітна мета - перенести на загальноєвропейський рівень регулювання таких питань, як взаємовідношення з постачальниками третіх країн, а також ліквідувати недолік координації розвитку інфраструктури енергетичного комплексу ЄС". Європейський комітет з економічних і соціальних питань ініціював багатобічний форум "Євросоюз на шляху до єдиного енергетичного співтовариства" після того, як на саміті ЄС в понеділок глави держав погодили прихильність ідеї завершення створення єдиного європейського енергетичного ринку. "Європейське законодавство в цій сфері має бути застосоване до практики якнайскоріше і в повному обсязі", - говориться в постанові за підсумками зустрічі 30 січня. Насамперед мова йде про реалізацію принципів третього енергопакету з лібералізації внутрішнього ринку і єдиного регулювання розподільних мереж. Проте появою загальноєвропейських регуляторів інтеграція на енергетичному ринку ЄС не повинна обмежитися, вважають представники Європарламенту та інших інститутів ЄС.

На думку Нільсона, в майбутньому Європейська рада повинна надати Єврокомісії мандат для проведення переговорів із зовнішніми постачальниками і транзитними країнами від імені ЄС. Аналогічним чином можуть бути передані і функції закупівлі енергоресурсів. Наприклад, комітет підтримав пропозицію Жака Делора, колишнього глави Єврокомісії, щодо формування "Європейської групи із закупівель газу" з метою підсилити переговорну силу країн-членів ЄС і європейських компаній щодо постачальників третіх країн, насамперед Росії. "Це дасть можливість купувати енергоресурси за менш високими цінами, оскільки зовнішні постачальники не зможуть використовувати принцип "розділяй і володарюй", - вважає Делор.

Нагадаємо, ЄС має намір до кінця 2012 р. завершити лібералізацію енергогалузі.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся