ru ua

ЄС готовий надати підтримку Україні для реставрації історико-культурних пам'яток

Європейський Союз готовий надати підтримку Україні з метою здійснення реставраційних робіт на території історико-культурних пам'яток. Такі домовленості були досягнуті під час візиту української делегації на чолі з міністром регіонального розвитку та будівництва України Володимиром Яцубою до м. Брюсселю для участі у семінарі, присвяченому Україні та ІІІ Дунайській Конференції, організованому Європейською Комісією, повідомляє прес-служба Мінрегіонбуду.

Під час двосторонньої зустрічі В.Яцуби з комісаром ЄК Йоханнесом Ханом українською стороною було наголошено на важливості підтримки і збереження пам'яток історичної та архітектурної спадщини в Україні. Висловивши вдячність за високий рівень взаємодії в цій сфері, В.Яцуба наголосив, що Україна розраховує і на подальші кроки в цьому напрямі, а зокрема - на підтримку і експертну допомогу європейських партнерів із метою здійснення реставраційних робіт на території історико-культурного заповідника Софія Київська та Андріївської церкви.
У свою чергу, Й.Хан запевнив українських колег у готовності до продовження діалогу та поглиблення галузевої співпраці у сфері регіональної політики на основі положень меморандуму про взаєморозуміння між ЄК та Мінрегіонбудом України. За його словами, позитивна відповідь української сторони щодо готовності залучитись до організації інформаційних сесій, а також зацікавленість у початку роботи над доповіддю щодо територіального розвитку України є важливими практичними кроками у сфері регіональної політики. Також Й.Хан зауважив, що запит України щодо підтримки реставраційних робіт на території історико-культурних пам'яток буде вивчений і вже найближчим часом фахівці визначаться щодо обсягів та характеру допомоги.
Під час візиту В.Яцуба також взяв участь у семінарі високого рівня "Україна-ЄС: досвід взаємодії у сфері регіональної політики". Міністр висловив готовність провести в Україні міжнародну конференцію мерів, під час якої представники ЄС матимуть змогу в прямому діалозі з представниками місцевої влади України обговорити актуальні питання місцевого самоврядування.