В ефірах 3 телеканалів зафіксовані порушення виборчого законодавства

Понеділок 11 лютого 2019 15:29
В ефірах 3 телеканалів зафіксовані порушення виборчого законодавства
Фото: засідання Нацради (nrada.gov.ua)

Порушення зафіксовані в ефірах телеканалів NewsOne, "Інтер" і "МаксіTV"

В ефірах телеканалів NewsOne, "Інтер" і "МаксіTV" зафіксовано ознаки порушень виборчого законодавства в ході кампанії на виборах 2019. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на робочу групу з нагляду за додержанням виборчого законодавства медіаогранізаціями, створену при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення.

Відомство повідомляє, що телеканал NewsOne з 30 січня по 3 лютого розповсюдив серію передач, які були присвячені лише одному з кандидатів на пост глави держави - Юрію Бойко (43 серії загальним хронометражем 52 хвилини). З 30 січня до 5 лютого у передачах новин Topnews транслювалися сюжети, присвячені висвітленню виборів, героєм яких також був виключно Бойко, а діяльність інших кандидатів у зазначений період в передачах новин не висвітлювалася.

Крім того, раніше телеканал NewsOne оприлюднив результати соцопитувань без зазначення усіх необхідних даних, передбачених законом. Такі ж порушення були помічені і в ефірі телеканалу "112 Україна".

Телеканал "Інтер" також подав у новинному сюжеті передвиборну програму кандидата Бойко, що є порушенням закону України "Про вибори президента України", оскільки агітація не може розміщуватися в новинах.

На телеканалі "МаксіTV" кандидат на пост глави держави Євген Мураєв ще до того, як був офіційно зареєстрований кандидатом у ЦВК, розповідав про свою діяльність як кандидата, що є політичною агітацією.

Відзначимо, що також у Нацради викликало питання показ аудіовізуального твору "Юлія Литвиненко: задаю питання" в ефірі телеканалу "Прямий", оскільки журналістка є кандидатом на пост президента.

Нагадаємо, за добу Національна поліція відкрила три кримінальних провадженьа за підкуп виборців в ході кампанії на виборах 2019.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся