Домбровський виступає за якнайшвидше ухвалення законопроекту про забезпечення розрахунків перед "Енергоатомом"

НовиниЕнергетика    22.01.2016 - 13:04

Народний депутат, виконуючий обов'язки голови комітету Верховної Ради з паливно-енергетичного комплексу Олександр Домбровський виступає за якнайшвидше ухвалення законопроекту, яким передбачається забезпечення розрахунків держпідприємства "Енергоринок" перед НАЕК "Енергоатом", оператором всіх діючих АЕС України. Про це він повідомив в ефірі парламентського телеканалу "Рада" 22 січня, нагадавши, що з 1 січня поточного року було завершено дію мораторію на банкрутство "Енергоатому".

"Це базова енергетична компанія, яка сьогодні в 2015 році згенерувала майже 60% електричної енергії серед усіх генеруючих потужностей України. І призупинивши дію мораторію (а нерозрахунки з "Енергоатомом" сьогодні перевищують 11 млрд грн-це заборгованість державного підприємства "Енергоринок"), і давши можливість рвати і банкрутити "Енергоатом", ми можемо втратити дуже багато", - заявив депутат.

При цьому він повідомив, що ще наприкінці минулого року він та група депутатів зареєстрували законопроект №3097 "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення розрахунків у паливно-енергетичному комплексі щодо державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом". За словами депутата, законопроект передбачає продовження мораторію для цієї компанії.

"І я вважаю, що це рішення треба критично швидко приймати для того, щоб дати можливість "Енергоатому" стабілізувати фінансову ситуацію, і все-таки не дати можливості рвати його. Тому що все-таки мова йде про енергетичну і про ядерну безпеку країни", - підкреслив Домбровський.

Раніше він повідомляв, що прийняття зазначеного проекту забезпечить стабільну роботу "НАЕК" Енергоатом ", що, в свою чергу, дасть час і можливість для будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива, вирішення питань диверсифікації джерел постачання ядерного палива в Україну, продовження строку безпечної експлуатації діючих енергоблоків АЕС України, а також об'єднанням з європейською енергосистемою ENTSO і експортом електроенергії в ЄС.

Домбровський також зазначав, що порушення судами справ про банкрутство "Енергоатому" призведе до вимог комерційних банків достроково погасити поточні кредити підприємства, та перегляду процентних ставок за кредитами в бік збільшення. Зобов'язання "НАЕК" Енергоатом" за кредитами банків станом на 1 листопада 2015 року складають 7,5 млрд грн, за довгостроковими облігаціями - 1,5 млрд грн.

On Top