Днопоглиблювальні роботи на річці Південний Буг можуть призвести до екологічної катастрофи, - активісти

НовиниНадзвичайні події    29.07.2016 - 12:55

Днопоглиблювальні роботи на річці Південний Буг, що проводяться українською сільськогосподарською компанією "Нібулон", загрожують погубити єдиний у своєму роді комплекс прибережної рослинності. Про це повідомляють громадські активісти Миколаївської області, публікуючи фото- та відеодокази.

Зокрема, керівник товариства захисту тварин Миколаєва Муза Махова на своїй Facebook-сторінці опублікувала відео, яке демонструє, як проводяться роботи біля Вознесенська. Згідно відеоматеріалів, донний грунт після підняття з дна річки просто складається на березі. При цьому, вважають активісти, замість створення кар'єрів і забезпеченням безпечного зберігання донного ґрунту, ці відходи просто викидаються в межах прибережної зони, що може погубити будь-яку рослинність в межах місць проведення робіт.


Крім того, раніше активістка Муза Махова вже публікувала фотозвіти з місць проведення робіт. "Жителі сіл Піски, Гур'ївка Новоодеського району, Петрово-Солониха Миколаївського району скаржилися на те, що весь донний грунт нібулонівці в районі їх сіл викидали прямо в плавні. І їм не зрозуміло, як так можна взагалі розчищати річку, адже через певний час під впливом природних явищ - припливів і відливів - весь донний грунт змиється назад вглиб річки. Крім цього, у вирі замулених плавнів загинула вся річкова живність. Дохлою рибою були усіяні береги", - повідомила активістка.

За даними місцевих ЗМІ, екс-голова Миколаївської ОДА Олександр Садиков так прокоментував ситуацію: "Враховуючи свій досвід роботи на посаді голови Миколаївської облдержадміністрації, можу сказати, що проблема більш ніж серйозна. Сьогодні треба відверто визнати, що ситуація ускладнюється тим, що з якихось причин у бік цієї проблеми ніхто не хоче дивитися... Не хоче дивитися влада, якої в області практично немає. Не хочуть дивитися депутати і громадськість, яким, напевно, страшно прямо говорити про впливову сільськогосподарську компанію та її власників, які заради своїх масштабних планів готові жертвувати природними багатствами нашої області".

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top