ua en ru

Девальваційні настрої українців знову погіршилися

Девальваційні настрої українців знову погіршилися Фото: колаж (прес-служба НБУ)

Серед складових індексу споживчих настроїв найбільших змін зазнав індекс девальваційних очікувань

Індекс споживчих настроїв (ІСН) у серпні 2018 року склав 60,3, що на 1,5 п. менше, ніж у липні. Про це свідчать матеріали щомісячного дослідження компанії GfK Ukraine.

Індекс поточного становища (ІПС) зменшився на 1,1 п. та склав 59,6. Індекс економічних очікувань (ІЕО) у серпні знизився на 1,8 п. - до позначки 60,8.

Очікування українців щодо безробіття в серпні погіршилися: показник індексу очікуваної динаміки безробіття збільшився на 5,8 п. та склав 133,6. Індекс інфляційних очікувань дещо погіршився та склав 190, що на 2,4 п. вище за минулий місяць. Очікування українців щодо курсу гривні впродовж найближчих 3 місяців погіршилися: індекс девальваційних очікувань піднявся на 16,7 пунктів - до значення 170,9.

«Індекс споживчих настроїв продовжив невелике зниження у серпні. Погіршились очікування щодо розвитку економіки країни у найближчий рік, що супроводжується зростанням девальваційних очікувань», - коментують аналітики GfK Ukraine.

Нагадаємо, у проекті держбюджету на 2019 рік розрахунки здійснено з використанням прогнозного курсу на кінець року 29,4 грн/долар.

Відзначимо, що розрахунки держбюджету-2018 були здійснені за курсом 30,1 грн/долар на кінець року. У середині вересня ринковий курс знаходиться біля позначки 28,20 грн/долар. Долар коштував дорожче 30 гривень лише декілька днів у лютому 2015 року, після чого гривня зміцнилася.