У справі Насірова НАБУ знайшло офшори для хабарів податківцям

НовиниНадзвичайні події    24.08.2016 - 12:28
Фото: з'явилися нові деталі у справі Романа Насірова
Фото: з'явилися нові деталі у справі Романа Насірова

Детективи вважають, що посадові особи ДФС і Київської митниці отримують хабарі

Компетентні органи Латвії вивчатимуть документи банківських рахунків компаній "Iris Assets Limited" і "Abital LP", на які могла перераховуватися неправомірна вигода для посадовців Державної фіскальної служби. Про це свідчить ухвала Солом'янського райсуду Києва від 15 серпня, пишуть "Наші гроші".

Національне антикорупційне бюро України повідомило, що посадові особи Державної фіскальної служби за пособництва службових осіб Київської митниці є учасниками злочинної схеми митного оформлення товарів із недостовірним декларуванням товарів та істотним заниженням митної вартості шляхом підробки або заміни супровідних документів на вантаж, підміни товару на більш дешевий товар-прикриття, митна вартість яких менша, ніж реальних товарів, що імпортуються.

"Детективи вважають, що посадові особи ДФС та Київської митниці отримують неправомірну вигоду, яка невстановленими суб’єктами господарювання перераховується офшорним компаніям, які контролюють посадові особи ДФС та особи з їхнього близького оточення", - йдеться в повідомленні.

Зазначено, що "Iris Assets Limited" і "Abital LP" зареєстровані у Сполученому королівстві у травні 2015 року. "Iris Assets Limited" записана на белізький офшор "B2B Consultants LTD". Цей же офшор є засновником "Abital LP".


Повідомляється, що рішення Солом'янського райсуду ухвалено за зверненням НАБУ в рамках розслідування кримінального провадження №42016100000000329 - так званої справи голови ДФС Романа Насірова. Це провадження столичну прокуратуру через суд змусив зареєструвати Центр протидії корупції.

Як відомо, керівник Державної фіскальної служби опинився в епіцентрі скандалу після того, як у нього знайшли дві квартири у Лондоні, а також британську фірму "Altis ltd", якою володіє його дружина - Катерина Глімбовська, дочка Олександра Глімбовського, власника однієї з найбільших будівельних корпорацій України "Альтіс-холдинг".

Це майно сім’ї Насірова не було вказане у його декларації за 2014 рік. У Кримінальному кодексі за недостовірну інформацію в декларації передбачено позбавлення волі на строк до 2 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Сам Насіров свою вину заперечував і стверджував, що нерухомість у Лондоні не була його власністю. Офіційно права Насірова на квартири були оформлені у вигляді "leasehold" - права тимчасової власності, що дещо схоже на довгострокову оренду (зазвичай від 40 до 125 років).

Нагадаємо, Насіров задекларував 3,7 млн ​​гривень доходів у 2015 році при офіційній зарплаті в 36 тисяч гривень.

On Top