Бурові вишки України у Чорному морі незаконно використовуються під прапором РФ, - Матіос

НовиниНадзвичайні події    01.12.2016 - 22:06
Фото: Анатолій Матіос
Фото: Анатолій Матіос

Військові РФ, здійснюючи небезпечне маневрування поблизу українського корабля, створили загрозу мореплавству

Бурові вишки України у Чорному морі незаконно використовуються під прапором Російської Федерації. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

"30.11-01.12 військові прокурори спільно з офіцерами Держприкордонслужби, інших правоохоронних органів та державних структур здійснили вихід в море до Одеського газового родовища у Чорному морі. Це була складна слідча дія. Військові прокурори фіксували той факт, що належні Україні бурові платформи (як встановило слідство військової прокуратури так звані вишки Кацуб) зусиллями росіян мають змінені навігаційні дані та незаконно використовуються під прапором РФ", - написав він.

За повідомленням Матіоса, на платформах знаходяться озброєні військові підрозділи Збройних сил Росії. 

Він також додав, що у порушення встановлених міжнародних правил мореплавства російське командування на українських бурових платформах відмовилось відповідати на загальноприйнятому радіочастотному каналі на запити українських прикордонників.

Крім того, російський ракетний катер, відкрито заявив, що встановлює режим плавання для інших суден.

"Російський військовий корабель прямо порушив норми міжнародного морського права. Крім того, російські військові, здійснюючи небезпечне маневрування поблизу українського корабля, створили загрозу мореплавству. Всі ці порушення українських та міжнародних законів під лагідним зимовим вітром детально зафіксовані у відповідних процесуальних та інших документах", - зазначив він.

За повідомленням Матіоса, зібрані докази посилюють позицію України у міжнародних судових процесах проти Російської Федерації. 

 

Про день військовоі прокуратури Перше грудня- святкування дня української прокуратури. Для всіх прокурорів Свято. А дл...

Опубліковано Анатолієм Матіосом 1 грудня 2016 р.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що РФ незаконно видобуває у Чорному морі 2 млрд кубів газу на рік.

On Top