ua en ru

Що буде з цінами в Україні: економіст назвав ризики на 2022 рік

Що буде з цінами в Україні: економіст назвав ризики на 2022 рік Фото: ціни в Україні за 2022 рік зростуть на 7,2%, прогнозують в ICU (Віталій Носач, РБК-Україна)

Споживчі ціни в Україні у 2022 році зростуть на 7,2%, прогнозують в компанії ICU. Збереження високої інфляції - сам по собі один із значних ризиків для української економіки у 2022 році.

"Висока інфляція знецінює заощадження населення, демотивує ці заощадження тримати і накопичувати, а значить, позбавляє економіку інвестиційного ресурсу", - сказав глава департаменту макроекономічних досліджень групи ICU Віталій Ваврищук.

На кінець року, як пояснив Ваврищук, пославшись на прогноз ICU, споживча інфляція в Україні не повернеться в цільовий діапазон НБУ в 5% (+/-1%), склавши 7,2%.

Високі ціни енергоносіїв виробники неодмінно будуть змушені з часом перекласти на кінцевого споживача, впевнений Ваврищук.

Тоді як зростання цін на продукти харчування, на думку економіста, до кінця року може істотно сповільнитися, оскільки продовольча інфляція у світі почала йти на спад.