ru ua

В БПП впевнені у конструктивному вирішенні конфлікту між Ukrlandfarming і НБУ

В БПП впевнені у конструктивному вирішенні конфлікту між Ukrlandfarming і НБУ Фото: Олексій Гончаренко

Гончаренко прокоментував конфліктну ситуацію між НБУ і агровиробником

Керівництво країни спільно з головою НБУ прийде до компромісного рішення з приводу реструктуризації заборгованості найбільшого українського агрохолдингу Ukrlandfarming. Таку думку висловив заступник голови фракції БПП Олексій Гончаренко, коментуючи конфліктну ситуацію між НБУ і агровиробником, передає 112-Украина.

Нардеп зазначив, що звертався до глави уряду з проханням втрутитися в конфлікт між НБУ і Ukrlandfarming, і позитивно оцінює обіцянку прем'єр-міністра Володимира Гройсмана заступитися за лідера національної аграрної галузі.

"У своєму коментарі прем'єр-міністр говорить про те, що він знає позицію президента. І я так розумію, що він обговорював це питання з президентом. Безумовно, авторитету глави уряду і глави держави більш ніж достатньо, щоб виключити непорозуміння з головою Нацбанку. Тому я дуже позитивно сприйняв слова Гройсмана. Мова йде не тільки про Ukrlandfarming. В цілому посил, що потрібно підтримувати реальний сектор. І це дуже правильно, тому що кожне підприємство, яке займається реальним виробництвом, тим більше, велике підприємство (а це дуже велике підприємство), має отримувати підтримку. Сьогодні таких підприємств не так багато. І це питання виживання країни, щоб вони працювали", - заявив Гончаренко.

На його думку, президент також розуміє значення підприємств реального сектора для економіки країни. "У своїх публічних виступах президент завжди підтримував реальний сектор, і сам він створив великий реальний бізнес з нуля", - підкреслив заступник голови фракції БПП.

Він уточнив, що таку позицію поділяють багато колег по фракції. "В цілому у нас фракція складається з людей, що підтримують реальний сектор", - заявив Гончаренко.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман пообіцяв надати максимальну підтримку найбільшим національним виробникам, зокрема агрохолдингу Ukrlandfarming.

"Там працюють десятки тисяч людей, які отримують зарплату, виробляють національний продукт. Наше завдання – розвивати і допомагати. Тому, безумовно, я був і залишаюся на позиції підтримки бізнесу, реальних виробництв і національної економіки", - заявив прем'єр.

Крім того, власник агрохолдингу Олег Бахматюк звернувся з відкритим листом до президента і прем'єра. Бізнесмен попросив захистити бізнес від тиску НБУ. В підтримку Ukrlandfarming виступили багато депутатів. Зокрема, заступник голови фракції БПП Анатолій Матвієнко закликав Нацбанк дати агрохолдингу можливість реструктуризувати заборгованість.