BP може погодитися на досудове врегулювання суперечки з Мін'юстом США, виплативши 20-25 млрд дол

Четвер 19 січня 2012 12:51

Британська нафтогазова компанія BP може погодитися на досудове врегулювання спору з Міністерством юстиції США, виплативши 20-25 млрд дол..Як повідомив сьогодні аналітик департаменту з питань європейського нафтового ринку при Morgan Stanley Мартін РАТС, домовленість з питання виплат, пов'язаних з катастрофою в Мексиканській затоці в квітні 2010 р., буде досягнута вже в наступному місяці з імовірністю 70-80%, передає Reuters. Аналітик очікує, що домовленість буде досягнута в проміжку між публікацією річного фінансового звіту BP (7 лютого 2012 р.) І початком слухань у справі про катастрофу в Мексиканській затоці (заплановано на 27 лютого 2012 р.).

Раніше представники BP на умові анонімності підтвердили, що компанія веде переговори з Мін'юстом США на предмет можливого досудового врегулювання спору. За їхніми словами, рада директорів BP тепер проводить щотижневі засідання, щоб обговорити прогрес в рамках цих переговорів.

У свою чергу головний виконавчий директор BP Боб Дадлі повідомив, що компанія готова вирішити питання в рамках досудового врегулювання, але не за всяку ціну. У той же час Мін'юст США зацікавлений в подібному угоді і тому, що в 2012 р. в країні відбудуться президентські вибори. Втім, аналітики поки не готові передбачити результат.

Нагадаємо, навесні 2010 р. на глибоководній нафтовидобувній платформі Deepwater Horizon, що знаходилася під управлінням британського концерну BP, сталася катастрофа, яка за своїми наслідками виявилася найбільшою в історії шельфового видобутку нафти в США. Увечері 20 квітня 2010 р. зі свердловини в Мексиканській затоці стався масштабний викид газу, за яким сталися вибух і пожежа на платформі, не припинявся близько півтори доби. При вибуху загинули 11 працівників бурової платформи. 22 квітня 2010 р.платформа Deepwater затонула, а з пошкодженої свердловини з величезною швидкістю почала витікати нафта. Витік тривала 87 днів, поки BP з перемінним успіхом намагалася налагодити тимчасову заглушку свердловини. Лише в середині липня витік вдалося зупинити, а у вересні - остаточно законсервувати свердловину. За кілька місяців у Мексиканську затоку вилилося близько 5 млн бар. нафти, що зробило цей витік найбільшої нафтової катастрофою в історії США.

Аварія на платформі Deepwater справила величезний вплив на бізнес BP, ледь не "потопив" саму компанію. У гірші дні після аварії котирування акцій BP опускалися до мінімального рівня з 1996р., А ринкова вартість концерну падала вдвічі.

Тим часом BP залишається другою за обсягами видобутку нафтовою компанією Європи після Royal Dutch/Shell. Штаб-квартира компанії розташована в Лондоні, штат BP складає більше 80 тис. співробітників. Чистий прибуток компанії, що відноситься до акціонерів материнської компанії, за 9 місяців 2011р. склала 17,65 млрд дол. проти чистого збитку в розмірі 9,29 млрд дол.. за аналогічний період 2010 р.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся